Військовий облік для жінок в Україні: список скоротили

Читать на русском

З 1 жовтня жінок в Україні зобов'яжуть стати на військовий облік

Читать на русском
Військовий облік для жінок в Україні: список скоротили

З 1 жовтня жінок в Україні зобов'яжуть стати на військовий облік

Міноборони передало до Верховної ради свої пропозиції змін до закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо добровільності встановлення на військовий облік жінок. Зараз відомство працює над законопроєктом разом із профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Якщо будуть прийняті зміни — Міноборони і Генштаб їх виконають.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, передає Інформатор.

"Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламента. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають. Досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку", - зазначила Маляр.

Водночас вона розповіла, яких спеціальностей та фахівців потребує українська армія:

  • медицини,
  • радіотехніки,
  • харчових технологій.

"Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую - йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою", - наголосила Маляр. 

Зазначимо, що з 1 жовтня жінок, які мають спеціальності або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуть на військовий облік військовозобов’язаних. Ще до початку війни Головнокомандувач ЗСУ видав наказ про розширення переліку спеціальностей жінок, що мають стати на військовий облік.

Раніше Міністерство оборони України оприлюднило перелік спеціальностей, що підпадають під військовий облік, де є 7 основних професій і 14 спеціальностей. Зокрема, жінки, що працюють у сферах телекомунікації, медицини, науки, харчової та хімічної технології, біології. Якщо жінки не стануть на облік, то жодні жорсткі негативні наслідки до них не застосовуватимуться одразу. Хоча за це передбачено адміністративну відповідальність. Як мінімум до кінця 2022 року відповідальність за недотримання наказу про військовий облік для громадян та підприємств не передбачено. Цей період було визначено як перехідний. Штрафи для жінок з переліку спеціальностей, які не стали на облік, та підприємств, де є такі працівниці, почнуться з 2023 року. 

За порушення правил військового обліку, штраф для військовозобов'язаних становить від 510 до 850 гривень, згідно зі ст. 210 КУпАП. За повторне порушення упродовж року – від 850 до 1 700 гривень. Штраф для керівників підприємств – від 3 400 до 5 100 гривень. За повторне порушення упродовж року – від 5 100 до 8 500 гривень. 

Раніше Інформатор писав, чи проводиться мобілізація жінок в Україні. Головні фейки про призов жінок на війну — читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Вікна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.