Ремонт може затягнутися на 2–6 місяців, навіть якщо його можна виконати в Україні
Українські військові високо оцінюють німецькі гаубиці Panzerhaubitze 2000 за їхню точність і надійність. Але надмірне навантаження на фронті призводить до частих поломок. Інколи до двох третин таких гаубиць можуть бути тимчасово виведені з ладу через збої програмного забезпечення чи перегрів систем.
Як пише DW, вирішення проблеми ускладнює дефіцит запчастин. Ремонт може затягнутися на 2–6 місяців, навіть якщо його можна виконати в Україні.
Щоб прискорити процес, франко-німецька компанія KNDS відкрила офіс у Києві. Це дозволяє краще координувати ремонти та налагодити локальне виробництво запчастин. За даними українського уряду, таке партнерство вже починає давати результати.
Проте залишається питання бюрократії. У Німеччині кожну запасну частину треба ліцензувати для експорту, що займає місяці. Експерти наполягають на створенні "військової Шенгенської зони", яка спростить транспортування зброї між країнами ЄС. Україна теж має стати частиною цієї ініціативи, адже затримки з ремонтом критично впливають на обороноздатність.
Проблеми з ремонтом озброєнь змушують українських техніків і волонтерів шукати власні рішення. Як зазначає один із механіків: "Ми робимо все можливе, щоб допомогти собі самостійно".
Росія й досі отримує іноземні компоненти для виробництва ракет та іншої зброї попри санкції. Західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатньо зусиль для контролю своїх ланцюжків поставок задля припинення постачання мікросхем на російські військові заводи. Про це сказав очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов.
За словами голови ГУР, жодних змін у потоці компонентів до Росії досі не помітно. А російські ракети повні західних компонентів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.