Війська рф можуть перетворити "референдуми" на збір розвідданих - Інститут вивчення війни

Читать на русском

Попередньою датою "референдуму" залишається 11 вересня

Читать на русском
Війська рф можуть перетворити "референдуми" на збір розвідданих - Інститут вивчення війни

Попередньою датою "референдуму" залишається 11 вересня

Російські загарбники можуть прискорити підготовку до "референдумів" на окупованих територіях. Опір серед українського населення змушує окупантів постійно змінювати свої плани.

Аналіз від американського Інституту вивчення війни – у матеріалі Інформатора.

Також вплив на плани окупантів щодо "референдумів" може мати контрнаступ українських військових. За даними мера Мелітополя Івана Федорова, окупаційна влада запланувала єдиний день голосування, але зараз розглядає семиденне "голосування з дому", під час якого озброєні російські військові будуть ходити по домівках і "опитувати" жителів. Радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань повідомив, що попередньою датою "референдуму" залишається 11 вересня.

"Скасувавши можливість особистого голосування та перейшовши до опитувань по домівках, російські окупанти збільшують свої можливості для прямого залякування мирного населення України", - вважають аналітики.

Окупаційна влада також може перетворити ці "опитування" на операції зі збору розвідданих для знищення української опозиції на окупованих територіях. Ліквідація виборчих дільниць для особистого голосування скасовує багато вимог до бюрократів щодо персоналу цих місць. Російські сили намагалися залучити на ці посади людей з окупованого населення. Голосування вдома також обмежує можливості партизанських нападів на ці місця. 

Ситуація на фронті

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на південний захід та південний схід від Ізюма в напрямку Слов’янська. У Генштабі України повідомили, що українські сили відбили ворожу атаку біля Вірнопілля – приблизно за 18 км на південний захід від Ізюма. Загарбники також проводили наземні штурми поблизу Богородичного та Долини.

Окупанти здійснили обмежену наземну атаку на схід від Сіверська. Їм не вдалося покращити свою тактичну позицію у Верхньокам’янському, за 5 км на схід від Сіверська. Українські військові нейтралізували російську розвідувальну групу в Білогорівці, приблизно за 18 км на північний схід від Бахмута. Ворожі війська здійснили наземні атаки в районі населених пунктів Яковлівка, Володимирівка та Покровське.

Загарбники продовжили наземні атаки на північ і захід від міста Донецька та поступово просуваються до населених пунктів біля околиць міста. Російські війська безуспішно намагалися просунутися на схід від міста Миколаєва 7 серпня, але не досягли жодних територій. Українські військові повідомили, що російські війська здійснили невдалий штурм у напрямку Васильків-Благодатне, приблизно за 45 км на схід від міста Миколаєва.

Джерело: Інститут вивчення війни 
Джерело: Інститут вивчення війни 

Ключові висновки аналітиків:

  • Російське військове керівництво продовжує відчувати значні зміни, що може вплинути на зусилля росіян щодо командування та управління силами в Україні.
  • Загарбники здійснили обмежені наземні атаки на південний захід і південний схід від Ізюма, на схід від Сіверська та на схід і південь від Бахмута.
  • Окупанти досягли поступових успіхів у населених пунктах на північно-західній та південно-західній околицях міста Донецька та продовжують зусилля, щоб прорвати українські оборонні рубежі уздовж лінії зіткнення Авдіївка-Донецьк.
  • Війська рф безуспішно намагалися просунутися на схід від міста Миколаєва.
  • Російські війська формують нову 72-у окрему мотострілецьку бригаду в Оренбурзькій області у складі 3-го армійського корпусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Associated Press

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.