Війна в Україні завдасть удару по світовій економіці та призведе до зростання інфляції — МВФ

Читать на русском

Війна вдарить по економіці майже всіх країн

Читать на русском
Війна в Україні завдасть удару по світовій економіці та призведе до зростання інфляції — МВФ

Війна вдарить по економіці майже всіх країн

У МВФ заявили, що вся світова економіка відчує наслідки вторгнення Росії в Україну. А саме, повільніше зростання економіки та швидша інфляція.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на блог МВФ.

Так, зростуть ціни на продовольчі товари та електроенергію. Що підштовхне до інфляції. Також Україна та рф боротимуться з порушенням торгівлі, ланцюжків поставок та грошових переказів, а також з історичним сплеском потоків біженців. Крім цього, зниження ділової впевненості і невизначеність інвесторів впливатиме на ціни на активи, посилюючи фінансові умови і потенційно стимулюючи відтік капіталу з ринків, що розвиваються.

Україна та росія є основними виробниками сировинних товарів і збої призвели до різкого зростання світових цін, особливо на нафту та природний газ.

Крім глобальних побічних ефектів, країни з прямою торгівлею, туризмом та фінансовими ризиками відчують додатковий тиск. Країни, що залежать від імпорту нафти, побачать більший бюджетний і торговий дефіцит і більший інфляційний тиск, хоча деякі експортери, такі як на Близькому Сході та Африці, можуть виявитися "у виграші" від вищих цін.

Наслідки війни росії з Україною вже вразили весь світ. І вказують на важливість глобальної системи соціального захисту та регіональних угод для буферизації економіки.

Є вже чіткі ознаки того, що війна та пов'язаний з цим стрибок витрат на основні товари в деяких країнах ускладнить стримування інфляції та відновлення економіки після пандемії.

Нагадаємо, окупанти розбомбили міст між Запоріжжям та Енергодаром, людей не можуть евакуювати. Крім того, на Луганщині заборонили вивозити паливо за межі регіону.

Також Інформатор писав, що у Запорізькій області на блокпості окупанти розстріляли машину, в якій перебували двоє цивільних чоловіків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.