Виявляється, що трудовий стаж впливає на призначення житлової субсидії: деталі

Читать на русском

В ПФУ керуються постановами Кабміну

Читать на русском
Субсидії в Україні
На призначення житлової субсидії впливає наявніясть стажу роботи

В ПФУ керуються постановами Кабміну

До Пенсійного фонду України звернулася жінка з питанням щодо призначення субсидії. Вона запитує - чи може бути призначено субсидію жінці, яка досягла віку 60 років, має страховий стаж менше 30 років та не має права виходу на пенсію? Що відповіли в ПФУ.

В Пенсійному фонді пояснили наступне:

«Особі, яка досягла віку 60 років та не набула необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком, житлова субсидія може бути призначена за умови, що така особа має не менш як 15 років страхового стажу та не менше місяця протягом періоду, за який враховуються доходи під час призначення житлової субсидії, отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї», - йдеться у відповіді.

ПФУ у даному випадку опирається на Підпункт 3 пункту 14 постанови Кабінету міністрів України від 21.10.1995 № 848 “ Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива“ (зі змінами).

Хто має право на субсидію

Отримати субсидію можуть:

  • одна із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
  • особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору оренди житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  • індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
  • неповнолітні, які залишилися без батьківської опіки, за заявою опікуна;
  • сім’ї, які витрачають на оплату комуналки більше, ніж розмір обов’язкового платежу. Зараз він становить 15% сукупного місячного доходу. Для кожної сім’ї розмір розраховують індивідуально. Це залежить від складу та доходу родини.

Через військове вторгнення РФ було оновлено механізм призначення субсидій. Тепер субсидію можуть отримати також внутрішньо переміщенні особи.

 Як перевірити, чи субсидію надали?

Якщо вам відмовили в наданні субсидії, це можна дізнатися на офіційному веб-порталі ПФУ. В особистому кабінеті електронних послуг потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису або через Дію. Після цього у меню зліва оберіть рубрику Мої повідомлення. Саме там буде ухвалене рішення про надання або ж відмову у житловій субсидії. Рішення буде назначене продовж 10 днів. Родині не потрібно при цьому нести у державні органи додаткові документи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.