Вільні відносини: міфи, реалії та перспективи інтимної свободи

Читать на русском

Ставлення до традиційних сімейних зв'язків поступово змінюється: багато молодих пар усвідомлено вибирають рішення не одружуватися – це обумовлено різними причинами

Читать на русском
Вільні відносини
Вільни відносини - які найрозповсюдженіші міфи

Ставлення до традиційних сімейних зв'язків поступово змінюється: багато молодих пар усвідомлено вибирають рішення не одружуватися – це обумовлено різними причинами

Ставлення до традиційних сімейних зв'язків поступово змінюється: багато молодих пар усвідомлено вибирають рішення не одружуватися – це зумовлено різними причинами. У сучасній парадигмі кохання, сім'ї, а також особистої свободи сформувалося таке поняття, як вільні відносини. далеко не нове, але набирає популярності. Це рішення актуальне. для тих, хто потребує постійної зміни партнерів: можна відправитися в магазин інтим товарів та придбати все необхідне для рольових ігор, або заводити легальні інтрижки на стороні, які не стануть причиною розриву з коханою людиною.

магазин інтим товарів
магазин інтим товарів

Що розуміють під вільними відносинами?

Це форма взаємодії партнерів, яка характеризується відсутністю формальних зобов'язань, які часто пов'язані з традиційними поняттями про шлюб чи стабільне партнерство. У вільних відносинах передбачено певний ступінь індивідуальної гнучкості, прийняття, розуміння. Відсутня тиск чи необхідність жити за чужими правилами.

Відносини без зобов'язань: правила гри

Основна вимога – відкрита, чесна комунікація між партнерами, на якій базується довіра та взаєморозуміння, навіть незважаючи на інтимні контакти з іншими людьми. Важливо детально обговорити свої очікування, а також узгодити основні правила, яких обов'язково повинні дотримуватися обидва партнери:

 • Межі. Якщо чоловік хоче стосунків без зобов'язань, то мають бути встановлені певні межі, виходити за які неприпустимо. Наприклад, зустрічі з «чужими» тільки на нейтральній території, а загальне житло – ndash; недоторканно.
 • Час разом. Щоб гра не захопила та не поглинула, потрібно обговорити очікування щодо рівня спілкування, інтимності, спільних заходів, а також часу, що проводиться разом.
 • Використання презервативів. Правила вільних відносин повинні дотримуватися неухильно: це відповідальність за себе та партнера. Щоб не завдати шкоди здоров'ю – ні собі, ні партнеру важливо незмінно задіяти надійні контрацептиви, які вбережуть від інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також небажаної вагітності.
 • Повага. Не повинно бути брехні, табуйованих тем або прихованих мотивів. тільки чесний, відкритий діалог про будь-які спірні моменти із турботою про почуття один одного.

Відносини без зобов'язань – це серйозне емоційне випробування. Почуття власництва у певний момент переважає, що завдає серйозних переживань. Завжди потрібно бути готовими до того, що такий формат взаємодії може припинити радість.

Особливості вільних зв'язків у рамках подружжя

Якщо обидва партнери готові до такого рішення, то для шлюбу це не тільки не є небезпечним, а й з ряду причин корисним, за рахунок наступних факторів:

 • зміцнення емоційного зв'язку за рахунок довірчого спілкування;
 • адаптивність до змін, що надає сімейному життю стійкості;
 • особисте зростання завдяки свободі в будь-яких рішеннях.

Що означає вільні стосунки? Це взаємна згода. Що цікаво, часто свобода у виборі інших партнерів призводить до покращення сексуальних контактів між подружжям: інтимне життя роками палає жарким вогнем, а пристрасть розпалюється на максимум. Але все це – лише за умови реальної взаємної згоди.

Негативні наслідки невимушених зв'язків

Поруч із плюсами такого формату взаємодії, варто виділити кілька критичних мінусів:

 • емоційна нестабільність – ревнощі, невизначеність, стрес від постійних змін;
 • ризик втрати довіри – скритність чи недомовки стають причиною сварок, підозрілості, неможливості вести відкритий діалог;
 • складності у соціальному сприйнятті – вільні відносини між чоловіком і жінкою часто засуджуються суспільством, а стереотипи та забобони викликають критику з боку оточуючих;
 • проблеми з вихованням дітей – кожна дитина потребує стабільності свого світу, а періодична відсутність одного з батьків може стати травмуючим досвідом.

Один із найнеприємніших наслідків – проблеми зі здоров'ям. Нехтування використанням контрацепції може дорого обійтися обом партнерам, а також зруйнувати взаємну довіру.

Чи можна перевести вільні відносини на серйозні?

Краще не будувати повітряні замки, мріючи про зміни, а реально оцінити стосунки без зобов'язань: плюси та мінуси. Ситуація може кардинально змінити будь-якої миті: легкий роман перейде на новий рівень, а постійна зміна партнерів втратить свою актуальність. Але є ймовірність, що цього не станеться ніколи. неможливо передбачити майбутнє.

Якщо такий формат не до вподоби – потрібно відразу від нього відмовитися, щоб не травмувати свою психіку, відчуваючи глибокі емоційні переживання. А ухваливши рішення залишитись, важливо поступово впроваджувати нові зобов'язання: від спільного проживання із загальним бюджетом до створення сім'ї. Головне, щоб обидва партнери почувалися комфортно на кожному етапі цього шляху.

Як припинити вільні відносини, якщо виникне потреба? Чесно розповісти про свої почуття, попрощатися та піти, ніколи не повертаючись знову.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.