Відпочинок в Туреччині для українців подешевшав у два рази, але все може змінитися: інтерв'ю з турагентом

Читать на русском

Виявилося, що політичні розбіжності не завжди приносять шкоду звичайним людям

Читать на русском
Відпочинок в Туреччині для українців подешевшав у два рази, але все може змінитися: інтерв'ю з турагентом

Виявилося, що політичні розбіжності не завжди приносять шкоду звичайним людям

Цього року туристичні путівки для українців до Туреччини стали по-справжньому доступними. Наші громадяни отримали можливість відпочити на курортах цієї країни за практично ті ж гроші, що і в Єгипті, де сервіс часто поступається турецькому. У травні, наприклад, путівку на двох можна було схопити і за 12 тисяч гривень за тиждень. Відпочинок на українському узбережжі часом може обійтися дорожче. 

Така сприятлива для українців ситуація склалася через рішення російської влади, які ще у квітні заборонили своїм громадянам відпочивати в Туреччині нібито через погіршення COVID-ситуації в країні. В результаті як мінімум півмільйона росіян залишилися без відпочинку. Вчора, незважаючи на зусилля турецької сторони, Росія продовжила цю заборону до 21 червня .

Але ситуація незабаром може змінитися, а тури - подорожчати. Детальніше про це - у матеріалі Інформатора

Власник одного з турагентств Вінниці Світлана Швець розповіла нам, що ще рік тому ціни на путівки до Туреччини для українців стартували від 30 тисяч гривень

"Зараз ми фактично бачимо, що ціни впали більш ніж у два рази. Таке вже було у 2017 році, коли Путін і Ердоган посварилися, а російським туристам заборонили літати до Туреччини. Останній раз такі ціни на путівки були тоді", - зазначила Світлана. 

Довідка: У 2017 році причиною припинення чартерного авіасполучення з Туреччиною російська влада назвала "складну внутрішньополітичну обстановку в країні", але в цьому була політична підоснова. За повідомленням газети "Комерсант", причиною послужили економічні розбіжності між Москвою і Анкарою, які стосувалися мит на імпорт. 

Нинішнє рішення РФ політексперти також пов'язують з політикою. Росія запровадила заборону на авіасполучення з Туреччиною відразу після візиту президента Володимира Зеленського до Анкари. Туреччина уклала контракт з Україною на постачання ударних безпілотників "Байрактар". За повідомленнями ЗМІ, президент Росії Володимир Путін просив свого турецького колегу Реджепа Ердогана відмовитися від цієї ідеї, але турецький лідер не став слухати. Після цього запровадили заборону. 

 

Фортуна 5* Кемер/Турция – отзывы и цены на туры в отель

Фото: пляж Кемеру, Туреччина (booking.com)

Світлана прогнозує, що в разі, якщо російська влада знову дозволить своїм громадянам відпочивати в Туреччині, то подорожчання у два рази не відбудеться

"Прогноз - путівки автоматично подорожчають після скасування заборони на польоти. Але подорожчання буде відсотків на 20.Туреччина не буде так ризикувати, тому що їм потрібно не зірвати сезон. На Україну теж туристична галузь розрахована", - повідомила вона.

Що стосується переваг українців, то з 10 туристів 8 летять відпочивати до Кемеру, інші - до інших регіонів. За словами Світлани, Кемер роками був найпопулярнішим напрямком серед росіян. Тобто, фактично українці зайняли місце росіян. 

У попередні роки українцям доводилося відпочивати разом з громадянами РФ в одних і тих же готелях, тому як сегрегації не було. Конфліктні ситуації відбувалися нечасто, але українські туристи відчували дискомфорт, перебуваючи з росіянами під одним дахом. 

"Більшість туристів кажуть, що їм некомфортно відпочивати в готелях, де багато росіян. Це обумовлено поведінкою деяких туристів з Росії, які можуть не дотримуватися черги і правил, влаштовувати зайвий шум. Наші скаржаться, що росіяни не завжди поводяться делікатно, відчувають себе господарями курорту", - розповідає Світлана. 

 

Достопримечательности Мармариса 2021 - Куда сходить - Советы!!!

Фото: курортне місто Мармарис, Туреччина (marmaristravel.com)

За її словами, 50% відпочиваючих при бронюванні просять обирати місця, де не доведеться часто перетинатися з росіянами. Але окремих готелів для українців і росіян немає. При цьому сегрегація існує - деякі готелі працюють лише з європейськими туристами і не приймають громадян країн колишнього СРСР. 

"Ми з Росією працюємо за одними і тими ж договорами. Є, наприклад, готелі, які працюють на Європу, і не підтверджують бронювання для туристів з СНД і України", - зазначає Світлана. 

Якщо українці хочуть відпочити в місцях, де менше росіян, їм не пропонуються готелі з великою територією, де All inclusive працює наповну. Росіяни більше віддають перевагу відпочинку у великих готелях з безліччю барів без додаткових витрат, додає турагент. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.