Видавництво "Ранок" після російського удару відновиться через роки - що буде з підручниками

Гендиректор Віктор Круглов розповів про антикризовий план "Ранку" після удару РФ по Харкову.

Видавництво Ранок пожежа
Круглов розповів про антикризовий план "Ранку"

Гендиректор видавництва "Ранок" Віктор Круглов повідомив, що на повне відновлення компанії після масштабної пожежі знадобиться мінімум 3-5 років. Наступного дня після російської атаки на Видавництво Ранок команда зібрала антикризовий штаб, хоча рятувальники ще боролися з вогнем. Повністю пожежу вдалося загасити лише на сьому добу після удару. Керівник видавництва наголосив, що компанія говорить не про те, чи відновиться, а про те, як і за який час це станеться.

Атака на видавництво "Ранок" у Харкові відбулася в перший день серпня
Атака на видавництво "Ранок" у Харкові відбулася в перший день серпня

Про деталі антикризового плану Круглов написав у своєму Facebook. Він підкреслив, що люди живі, уся команда залишилася разом, а файли та макети книжок збереглися в хмарі завдяки резервному копіюванню.

"Знання, досвід та інтелектуальний капітал неможливо спалити ракетами. Це і є головний актив "Ранку", - написав Віктор Круглов у своєму Facebook.

За словами гендиректора, команда домовилася про принципи роботи - максимальну самостійність і відповідальність за результати, оскільки узгоджувати кожен крок немає часу. Першим завданням стало забезпечення школярів підручниками: доставка з резервних складів не зупинялася ні на годину. Водночас є проблема зі знищеними накладами - деякі назви доведеться повністю передрукувати.

"На сьогодні сім друкарень погодилися на терміновий додрук 620 тисяч підручників. Ми згодні на будь-які умови, аби за вересень надолужити втрачене", - написав Віктор Круглов.

Круглов зазначив, що гостро стоять питання грошей, імпорту паперу та юридичні питання, оскільки держава не визнає військові ризики форс-мажором за договорами з ІМЗО. Серед антикризових заходів видавництва:

  • тимчасове обмеження зарплат за домовленістю з командою;
  • листи орендодавцям з проханням про знижки на оренду складів;
  • сформований і кілька разів урізаний секвестований бюджет;
  • перемовини з банками про кредитування, які поки безуспішні;
  • оцінка збитків і формування дострокового плану відновлення;
  • відбудова та диверсифікація маршрутів логістики і місць зберігання книжок.

Гендиректор пояснив, що відновити тисячі назв одразу неможливо, тож пріоритетом стане додрук категорії А, тоді як категорії В і С розглядатимуть окремо. Він додав, що банки не цікавляться майбутніми книжками та інтелектуальними правами як застава, і назвав це проблемою, яку треба виносити на рівень уряду.

Налагодив комунікацію з владою і міжнародними партнерами

Круглов повідомив, що видавництво веде перемовини з партнерами, постачальниками, авторами та літературними агенціями, просячи відтермінування платежів і гонорарів. За його словами, усі сторони ставляться до ситуації з розумінням.

Окремим напрямом стала взаємодія з органами влади - міністерствами культури та освіти, профільними комітетами, ДСНС, поліцією, податковою і банками. Видавництво також фіксує юридичні аспекти для майбутніх позовів у міжнародних судах щодо знищення української книговидавничої продукції.

"Рашисти можуть знищити 8 мільйонів книжок, але їм не знищити "Ранок". Ми відбудуємося", - написав Віктор Круглов.

Гендиректор окремо подякував команді видавництва, читачам, партнерам, авторам, ліцензіатам, друкарям і журналістам за підтримку. Він наголосив, що робота триває саме у Харкові, бо це місто, книжки, мова і діти видавництва залишаються його майбутнім.

Раніше Інформатор повідомляв, що росіяни атакували видавництво "Ранок" у Харкові 1 серпня, внаслідок чого на складах спалахнула масштабна пожежа. Також ми писали, що раніше, після початку повномасштабного вторгнення, "Ранок" шукав нове приміщення для логістичного центру та зрештою орендував виробничі площі на околиці Коломиї.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна
Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити