Вибори у Франції: наслідки для України

Читать на русском

Чому США переживає, що переможе путін

Читать на русском
Вибори у Франції: наслідки для України

Чому США переживає, що переможе путін

Франція обирає президента. 10 квітня в країні відбуваються вибори, які, швидше за все, матимуть продовження, оскільки, за результатами попередніх соціологічних досліджень, жоден з 12 кандидатів не зможе набрати у першому турі достатню кількість голосів. 

Найімовірнішими учасниками другого туру, який відбудеться 24 квітня, соціологи називають чинного президента Емманюеля Макрона (26-26,5 %), колишню подругу путіна Марін Ле Пенн (23-25 ​​%) і Жан-Люка Меланшона, який вагається між заходом і росією. 5-175%). 

Інформатор розібрався, як вплинуть на Україну результати виборів у Франції у разі перемоги кожного кандидата. 

Емманюель Макрон

 

Вибори у Франції: наслідки для України 1

Наймолодший президент в історії Франції ніколи не відрізнявся радикальною позицією щодо російської геополітичної діяльності. Але в останні місяці (ще до повномасштабного вторгнення рф на територію України) Макрон хоч і не дуже голосно, але критикував події диктатора рф путіна. На початку лютого 2022 року президент Франції, дотримуючись принципу човникової дипломатії, відвідав Москву та Київ. Вже тоді французькі ЗМІ приписали Макрону «визначну роль у переговорах» між рф та Україною. Проте вже 24 лютого стало очевидним, що жодна визначна роль не допомогла Макрону запобігти масштабному кровопролиттю на території нашої держави. 

І навіть зараз за умов очевидної агресії росії проти України Макрон продовжує регулярно телефонувати путіну. Офіційний привід - спроба мирного врегулювання війни рф проти України. Проте яким чином президент Франції планує приборкати кривавого диктатора — питання відкрите. 

Звичайно, не відступаючи від принципів тієї ж човникової дипломатії, Макрон паралельно телефонує і Зеленському. І як президент Франції повністю і в усьому підтримує Україну, але... доки мова не заходить про вступ нашої країни до Євросоюзу. 

У той час як президент Литви Гітанас Науседа наполягає на терміновому наданні Україні статусу-кандидата в ЄС, президент Франції Емманюель Макрон заявляє, що «переговори про вступ до ЄС із країною, яка перебуває у стані війни, є нерозсудливими». 

Марін Ле Пенн

 

Вибори у Франції: наслідки для України 2

Ця політикиня бере участь у президентських перегонах вже втретє: у 2012 році Ле Пенн посіла третє місце, а у 2017-му програла у другому турі Макрону. Саме 5 років тому Марін Ле Пенн відкрито висловлювала підтримку путіну. Вона підтримала захоплення росією частини територій українського Донбасу та Криму, пізніше висловлювалася проти запровадження санкцій проти Росії. 

І ось у 2022 році після відвертого геноциду, який путін зі своїми поплічниками проводить проти українського населення, Марін Ле Пенн все ж таки виступила проти війни. Ось тільки назвати винного у війні Ле Пен так і не змогла. 

«Ле Пенн дистанціювалася від війни. Так, вона, звісно, ​​засудила те, що відбувається в Україні. Вона підтримує Україну на словах, але водночас дистанціюється від тих злочинів, які вчиняє російська армія в Україні. І знову ж таки вона критикує політику Євросоюзу, політику санкцій, політику США. І дотримується антиєвропейської лінії і, отже, виступає проти альянсу НАТО», – каже кандидат політичних наук Максим Соколов.  

За словами Соколова, якщо Ле Пенн цього разу все ж таки зможе виграти, то підтримка України з боку Франції знизиться. Особливо це стосується санкційної політики та постачання зброї від Європейського Союзу. 

А у Білому домі вже висловилися з приводу кандидатури Марін Ле Пенн. У США заявили, що побоюються, оскільки володимир путін незабаром може здобути свою велику перемогу під час вторгнення росії в Україну — на виборах у Парижі.

Жан-Люк Меланшон

 

Вибори у Франції: наслідки для України 3

Про цього кандидата багато говорити не доведеться. Меланшон навіть зараз активно використовує російську пропаганду для просування в іноземному інформаційному сегменті необхідних кремлів тез та наративів. Прізвище цього французького кандидата постійно миготить у російських ЗМІ у коньексті беззастережної його підтримки кремлем.  

"Жан-Люк Меланшон, прихильник виходу Франції з НАТО, вважає цю організацію агресором в українській кризі проти росії", - пишуть російські медіа. 

Промовисто описати позицію цього кандидата складно. Чим обернеться для України його прихід до влади, відповідь очевидна.  

Електоральні переваги французів

І все ж, незважаючи на те, що найчастіше французи критикують президента Макрона за те, що дуже він захопився геополітичними питаннями країни замість внутрішніх, рейтинг Макрона підвищився після повномасштабного вторгнення росії на територію України. 

 

Вибори у Франції: наслідки для України 4

Так, звичайно, зараз різниця в рейтингах Макрона та його найближчого конкурента Марін Ле Пенн коливається в рамках статистичної похибки, але це не означає, що вся Франція дотримується проросійських поглядів. 

«Французи традиційно роблять свій вибір, виходячи з внутрішнього порядку денного, а не із зовнішнього. І те, що на тлі війни в Європі (а її називають саме так) виросли ціни на пальне, багатьох не влаштовує. Для французів питання ціни на бензин дуже болісне, але по суті, якщо згадати, то політикою Макрона багато хто був незадоволений ще у 2019 році і до самого початку пандемії. Всі виступи та мітинги закінчилися через коронавірус, але невдоволення нікуди не поділися», – пояснює Максим Соколов

За словами політолога, у Ле Пенн рейтинг виріс через те, що вона посилено спілкувалася з народом, а Макрон зосередився на Україні. 

«Раніше антиєвропейська риторика лише шкодила Ле Пенн. Тепер вона вже різко не виступає проти Європейського Союзу. Звичайно, зараз у разі її перемоги не відбудеться жодного розриву з ЄС, але вплив Брюсселя на Францію поступово зменшиться. Найважливіше, повторюся, Ле Пенн виступає за зменшення ролі США та НАТО у Європі, а це вже гірше для України. Її перемога призведе до виходу Франції із зони впливу Вашингтона», – каже Соколов. 

Але не слід забувати, що Франція — демократична країна. А в країнах із розвиненою демократією главі держави не так легко змінити настрій народу. Як зазначає політолог Костянтин Батозький, існує громадська думка. Спочатку французьке суспільство визначилося і зайняло чітку позицію щодо війни в Україні, а далі французи продовжуватимуть тиснути на свій уряд, хто б не прийшов до влади. 

А станом початку березня підтримка антиросійських економічних санкцій мови у Франції становила 72 %. З них 48% французів «безумовно» підтримали жорсткий санкційний тиск на росію, 24% «швидше» підтримали. І лише 7% «загалом не підтримали» рестрикції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.