Вчені з'ясували, чим "харчуються" чорні діри

Також їм вдалося довести, що "частки-примари", блукаючі у Всесвіті, не є частинками зірок, що розпалися

Вчені з'ясували, чим "харчуються" чорні діри

Чорні діри буквально затягують зірки всередину себе, немов удав жабу. Перш ніж "проковтнути" зірку, чорна діра руйнує її.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science.

Вчені припускали, що розпадаючись, зірка дробитися на дрібні частинки, що обертаються навколо чорної діри. Вони думали, що ці дрібні частинки і є "частинки-примари", які в науці називаються нейтрино.

Виявилося, це не так.

При зіткненні чорна діра розриває зірку. Але цієї енергії руйнування недостатньо, щоб утворилися "частинки-примари".

Загибель зірки від чорної діри - процес некрасний. Коли блукаюча зірка підходить досить близько до чорної діри, то виявляється в пастці її гравітації.

Колосальна приливна сила чорної діри - продукт її гравітаційного поля - спочатку розтягується, а потім тягне зірку з такою силою, що вона розривається на частини.

Це називається приливним зривом. Він випускає яскравий спалах світла, при якому половина уламків зірки, що розпалася закручується в диск навколо чорної діри, генеруючи величезне тепло і світло. Інша половина уламків викидається в космос.

Вчені з'ясували, чим "харчуються" чорні діри 1

Усередині чорних дір або, як їх ще називають вчені - "кротячих нір" - не працюють звичайні закони фізики. У них реальність розпадається надвоє. Іншими словами, якби туди потрапила людина, вона би померла і залишилася жива.

Чорні діри представляються сучасній науці як якийсь викривлений простір варіантів, що існують в один і той же час.

Зовнішня поверхня чорної діри називається горизонтом подій. Якщо перетнути його - вирватися назад вже неможливо.

Деякі вчені припускають, що ці області Всесвіту є порталами для переходу простору-часу в паралельні світи.

Причому той, хто робить цей перехід, абсолютно його не відчуває. Той, хто спостерігав би за цим - побачив би смерть, що входить у чорну діру.

Таким чином, горизонт подій - це не цегляна стіна в космосі, а явище, обумовлене точкою зору спостерігача. Є квантова теорія, згідно з якою чорні діри клонують інформацію, а дійсність у них розпадається на паралельні.

За іншою версією, "кротові нори" є порталами для виходу в найвіддаленіші куточки Всесвіту. При цьому, вони представляють собою сфери, а не циліндричні освіти.

Утворюються чорні діри в результаті звуження масивних зірок, які колись існували на цьому місці. Імовірно, деякі чорні діри виникли відразу після Великого вибуху.

Згодом вони самостійно випаровуються - "портали" зникають.

Вчені з'ясували, чим "харчуються" чорні діри 2

Для довідки. Нейтрино називають "частинками-примарами", тому що їх маса майже дорівнює нулю, вони рухаються зі швидкістю, близькою до світлової й рідко взаємодіють зі звичайною матерією. Іноді це трапляється, наприклад, у льодах Антарктики - тоді виникає яскравий миттєвий спалах світла.

Раніше Інформатор повідомляв, що в NASA святкують жовтневу Ніч Місяця: як приєднатися до віртуальної вечірки.

Також ми писали, що в NASA працюють над мобільними скафандрами для висадки людини на Марс.

Крім того, в NASA будуть відслідковувати ситуацію з лісовими пожежами через супутники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube