RU
Головна
COVID-19
15:36, 28 Жовтня
Информатор UA

Интро

Українцям із протипоказаннями до вакцинації від коронавірусу почнуть видавати довідки вже на початку листопада. За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації мають не більше 1% населення. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, повідомляє Інформатор. . Протипоказання до вакцинації Міністерство охорони здоров'я затвердило список медичних протипоказань та застережень для вакцинації проти COVID. Українці зможуть отримати від лікаря офіційну довідку щодо протипоказань до вакцинації. У документі лікар зазначає типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо є чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також застереження, коли остаточне рішення щодо щеплення приймає лікар з урахуванням переваг над ризиками. Протипоказання може бути постійними чи тимчасовими (у разі цього вказується термін дії), чи діє для всіх видів вакцин чи лише конкретного типу (якщо є можливість щеплення іншим типом вакцини довідка не надається). Наприклад, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає абсолютні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Міокардит або перикардит є протипоказанням для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендовано вакцинацію з обережністю. Загалом визначено 16 причин аби відмовитися від вакцинації (постійної чи тимчасової) або її проведення з обережністю. "У кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, зазначеним у переліку МОЗ, встановлює виключно лікар. Будь ласка, не намагайтеся самостійно вирішувати, чи є ваш діагноз чи симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації", - заявив Радуцький. Як отримати довідку та де її згенерувати Довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада. За даними МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше 1% населення. Згідно з постановою уряду № 1236, з 8 листопада до роботи не будуть допущені держслужбовців та педагогіи, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій продовжувати роботу. Дані про пацієнтів, яким справді протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров'я українці зможуть згенерувати документ у додатку . Нагадаємо, українцям з протипоказання до COVID-вакцинації почнуть видавати довідки. Крім того, у Слов'янську не працює відділення для COVID-пацієнтів, людей відправляють до сусідніх міст. Також Інформатор писав, що робити, якщо у вас протипоказання для вакцинації від коронавірусу, і кому в Україні можуть відмовити у вакцинації . Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут .

Вакцинація від коронавірусу в Україні: які протипоказання і як отримати довідку

Читать на русском
Вакцинація від коронавірусу в Україні: які протипоказання і як отримати довідку

Українці зможуть отримати від лікаря офіційну довідку про протипоказання до вакцинації

Українцям із протипоказаннями до вакцинації від коронавірусу почнуть видавати довідки вже на початку листопада. За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації мають не більше 1% населення.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, повідомляє Інформатор. .

Протипоказання до вакцинації 

Міністерство охорони здоров'я затвердило список медичних протипоказань та застережень для вакцинації проти COVID. Українці зможуть отримати від лікаря офіційну довідку щодо протипоказань до вакцинації.

У документі лікар зазначає типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо є чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також – застереження, коли остаточне рішення щодо щеплення приймає лікар з урахуванням переваг над ризиками. Протипоказання може бути постійними чи тимчасовими (у разі цього вказується термін дії), чи діє для всіх видів вакцин чи лише конкретного типу (якщо є можливість щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

Наприклад, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає абсолютні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Міокардит або перикардит є протипоказанням для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендовано вакцинацію з обережністю. Загалом визначено 16 причин аби відмовитися від вакцинації (постійної чи тимчасової) або її проведення з обережністю.

"У кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, зазначеним у переліку МОЗ, встановлює виключно лікар. Будь ласка, не намагайтеся самостійно вирішувати, чи є ваш діагноз чи симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації", - заявив Радуцький.

Як отримати довідку та де її згенерувати 

Довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада. За даними МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше 1% населення. Згідно з постановою уряду № 1236, з 8 листопада до роботи не будуть допущені держслужбовців та педагогіи, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій продовжувати роботу.

Дані про пацієнтів, яким справді протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров'я – українці зможуть згенерувати документ у додатку «Дія».

Нагадаємо, українцям з протипоказання до COVID-вакцинації почнуть видавати довідки. Крім того, у Слов'янську не працює відділення для COVID-пацієнтів, людей відправляють до сусідніх міст.

Також Інформатор писав, що робити, якщо у вас протипоказання для вакцинації від коронавірусу, і кому в Україні можуть відмовити у вакцинації .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут .  

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.