В Україні банки зобов'язали друкувати договори великим шрифтом і вказувати всі умови

Читать на русском

Банки зобов'язані надавати в договорі повний опис послуги

Читать на русском
В Україні банки зобов'язали друкувати договори великим шрифтом і вказувати всі умови

Банки зобов'язані надавати в договорі повний опис послуги

Національний банк України (НБУ) встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги. Це стосується вимог до договорів про споживчий кредит, депозит, а також відкриття і ведення поточного рахунку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ,- передає Інформатор .

«У договорі депозиту потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії депозиту. У договорі споживчого кредиту - перелік і вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки або інших платежів тощо», - йдеться в повідомленні.

Текст договору повинен бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкованих пунктів. Згідно з новими вимогами банкам забороняють включати до договорів несумлінні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду.

«Банкам заборонено без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача внести оплату за ще не отримані за договором послуги тощо», - наголошується в повідомленні.

Нові вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Нацбанк погодив кандидатури керівників двох системно важливих банків. Крім того, в Україні випустили першу вертикальну купюру .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.