Весною ще можливі опади у вигляді снігу
Навесні погода в Україні прогнозується теплою, сама весна - ранньою, але з можливими сюрпризами у вигляді заходів "арктичного" повітря, і відповідно - періодів похолодання.
Про це пише Інформатор України з посиланням на матеріал РБК-Україна.
За прогнозом народного синоптика Станислава Щедріна, весна в Україні буде дуже ранньою. В останню декаду лютого в Україні очікуються -3…+3 вночі та до +4…+9 вдень, при цьому буде волого.
Березень розпочнеться з потепління. Температура буде в межах +9…+11, на заході країни повітря прогріється до +10…+13. Опадів буде небагато, а сонця побільшає.
“Така погода в Україні протримається і другу декаду місяця. В кінці березня побільшає хмар, але ще дужче потепліє. На заході та півдні можуть бути періоди, коли температура сягатиме +14….+18 градусів”, – додав Щедрін.
А от на початку квітня в Україну прийде похолодання. Зокрема, в Карпатах можливий сніг, а на решті території України – перші весняні зливи та грози. Але вже з другої декади місяця по всій країні почнеться тенденція до майже літньої погоди.
Температура все частіше буде на рівні +15…+20 градусів. Періодично будуть зливи, подекуди з грозами. Також до кінця квітня буде вітряно”, – прогнозує Щедрін.
Згідно з прогнозом на місяць ресурсу Gismeteo (за даними для Києва), березень дійсно почнеться з високих температур, але в другу декаду березня зима ще нагадає про себе денним “мінусом” і нічними 5-7-градусними морозами.
Далі температура знову підвищиться, а сонячних ясних днів ставатиме все більше. Втім аномального тепла в перший місяць весни синоптики не прогнозують: вище +10 термометри не показуватимуть.
Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України, каже що зима цього року видалася аномально теплою. Наприклад, в січні температура була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 більше. А в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.
“Причиною такої аномально-теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі. До таких процесів належить, насамперед, Південне коливання, яке уже третій рік поспіль перебуває у від’ємній фазі – Ла-Ніньо і впливає на погоду багатьох регіонів, і України також”, – аналізує метеоролог.
І хоч поступово Ла-Нінья втрачає свою інтенсивність, його вплив на глобальну атмосферну циркуляцію ще зберігатиметься до кінця лютого і на початку весни. Як наслідок, останній місяць зими також ймовірно буде на 2-3 градуси теплішим, порівняно з кліматичною нормою.
Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2 градусів. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря.
“Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни”, – підсумувала Віра Балабух.
Нагадаємо, 23 лютого на Україну накриють дощі. Прогнози синоптиків на наступний тиждень передбачають підвищення температури ґрунту та танення снігу на сході України. Це погіршить умови пересування техніки на Донбасі. Погода не сприяє наступальним діям армії, вважають британські військові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.