“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Це потрібно для інтеграції українського ринку газу до Європейського газового ринку
У вівторок, 2 листопада, український парламент ухвалив проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії". Документ приведе облік газу в Україні до євростандартів.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на текст закону на сайті ВР.
Тепер замість кубометрів використовуватимуть для рахунку енергетичні одиниці. За проект закону проголосували 250 нардепів.
У записці пояснення до проекту закону йдеться про те, що в Україні та країнах Європейського союзу діють різні підходи до обліку природного газу. Облік в Україні – у кубічних метрах, а в країнах ЄС – в одиницях енергії.
У зв'язку з цим виникають труднощі при оформленні імпорту газу з ЄС, при його закачуванні до сховищ.
Це відбувається через те, що газ із Європи заходить на митний кордон України в обсягах енергії (кВт.год.), а потім розрахунковим шляхом визначається в кубічних метрах.
Функціонування обліку газу як в об'ємних, так і енергетичних одиницях створює незручності та розбаланси даних для розвитку ринку природного газу в Україні.
"Об'єктивнішим є облік природного газу в енергетичних одиницях, оскільки забезпечує більш коректне і справедливе ціноутворення, полегшує складання енергетичного балансу підприємств і робить більш прозорим аналіз ефективності використання газу порівняно з іншими енергоносіями", - йдеться в документі.
Раніше Інформатор повідомляв, що "Газпром" відмовився бронювати потужності через Україну та Польщу на початок 2022 року.
Також ми розповідали, як в Україні зміняться тарифи на газ у листопаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .