В Україні зменшилося виробництво електроенергії: в «Укренерго» розповіли, яка ситуація зі світлом

Читать на русском

В енергосистемі України зберігається дефіцит потужності

Читать на русском
В Україні зменшилося виробництво електроенергії: в «Укренерго» розповіли, яка ситуація зі світлом
Відключення світла

В енергосистемі України зберігається дефіцит потужності

В Україні зменшилося виробництво електроенергії, через те, що один з блоків ТЕЦ наразі на ремонті. Водночас споживання електроенергії у неділю, 29 січня, залишається на тому ж рівні, що й в суботу, 28 січня. Про ситуацію зі світлом розповіли в «Укренерго».

В компанії зазначили, що дефіцит потужності все ще залишається суттєвим. Тому для забезпечення балансу в енергосистемі всім областям дали ліміти споживання, які діють з протягом всієї доби. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі та аварійних відключень світла.

«Причина дефіциту: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання», - йдеться в повідомленні.

ЩО ЦЬОМУ ПЕРЕДУВАЛО

26 січня росія здійснила черговий масований ракетний обстріл України. За наявними даними, з 55 випущених ворогом ракет нашим захисникам вдалося збити 47. На жаль, зафіксовано декілька влучань в різних областях.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Нагадаємо, у ДТЕК розповіли про обмеження електроенергії на 29 січняс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.