В Україні завершують опалювальний сезон у шести областях: у кого батареї стануть холодними

Читать на русском

У шести областях вже розпочалося відключення від опалення. Раніше прогнозували, що батареї в будинках українців стануть холодними на початку квітня

Читать на русском
Батареї у помешканнях українців стануть холодними
Батареї у помешканнях українців стануть холодними

У шести областях вже розпочалося відключення від опалення. Раніше прогнозували, що батареї в будинках українців стануть холодними на початку квітня

Україна розпочала дострокове завершення опалювального сезону в шести областях через потепління, яке, за прогнозами синоптиків, триватиме всього декілька днів. В інших регіонах подача тепла до квартир та будинків зберігатиметься до зниження температурних показників.

Цю інформацію повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов й наголосив, що орієнтовно на початку квітня у помешканнях українців батареї стануть холодними.

За словами Чернишова, погодні умови дозволили у шести областях достроково завершити опалювальний сезон. Після очікуваного зниження температури повітря, сезон поступово завершиться й в інших областях. Зараз опалення відімкнули у Херсонській, Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Волинській та Вінницькій областях.

"Україна успішно завершує найважчий опалювальний сезон. Погодні умови дозволяють це зробити раніше, ніж було заплановано. В областях за рішеннями місцевої влади вже розпочалося відключення від опалення. Очікуємо ще декілька днів прохолодної погоди, після чого опалювальний сезон поступово завершиться і в інших областях" , – йдеться у повідомленні Чернишова

Раніше прогнозувалося, що сезон може закінчитися на початку квітня, але дострокове завершення допоможе Україні заощадити енергоресурси.

Як відомо, поточний опалювальний сезон в Україні розпочався 15 жовтня 2022 року, а попередній закінчився 28 березня 2022 року.

Європа успішно завершує опалювальний сезон

Попри енергетичний шантах росії, Європа успішно пройшла й завершує опалювальний сезон. Приміром, французький оператор RTE вже повідомив про успішне закінчення опалювального сезону.

У вересні минулого року RTE прогнозував ризики постачання електроенергії на осінньо-зимовий період. Найнегативніші прогнози передбачали можливість активації червоного сигналу у застосунку Ecowatt, який дозволяє контролювати споживання енергії та попереджувати про її відключення.

Проте попит на електроенергію в Франції знизився на 9% від жовтня до лютого завдяки теплій осені та збереженню енергії. Крім того, Франція імпортувала достатньо електроенергії для задоволення попиту. Таким чином, RTE не мав необхідності включати червоний сигнал та відключати енергосистему.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що першим містом, у якому завершили опалювальний сезон, стало Дніпро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.