“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Зараз в Україні є кілька різних номерів екстрених служб залежно від того, яка допомога необхідна.
25 липня на сайті Верховної Ради були опубліковані документи до законопроєкту №7581 щодо створення в Україні єдиного номеру екстреної допомоги 112.
З пояснювальної записки відомо, що створення та впровадження системи 112 також є одним із зобов’язань України у рамках угоди про асоціацію з ЄС. Крім того, за думкою авторів, це рішення на часі через велике навантаження під час війни на служби екстреної допомоги.
Планується, що комунікаційним центром «Служба 112» буде займатися МВД за кошти бюджетної програми щодо безпеки дорожнього руху. У цьому році на це мають виділити 120 млн грн, а в 2023 році – 30 млн грн. Завершити створення служби планують у 2024 році.
Коли законопроєкт приймуть та його підпише президент, для екстрених викликів будемо використовувати єдиний номер 112 і зможемо дзвонити на звичайні номери: пожежники – 101, поліція – 102, «швидка» – 103, аварійна служба газу – 104.
Наприклад, викликати лікарів можна буде за номером 103 або за єдиним номером 112. Також, на ділянках доріг, вулиць та на залізничних переїздах планують встановити нові дорожні знаки з інформацією про найближчу лікарню, яка може надати екстрену допомогу. На вказівнику зазначать напрямок руху та відстань до лікарні, а також нагадають про номер виклику екстреної медичної допомоги 103 та екстрену комунікацію 112.
Це буде зв’язок між тими, кому потрібна допомога та комунікаційним центром «Служба 112» або диспетчерськими службами. Дзвонити зможуть всі, хто знаходиться на території України, у тому числі особи з інвалідністю та ті, хто не володіють державною мовою.
Разом з тим, екстрені служби отримають доступ к геолокації абонента на момент виклику, відео к камерам спостереження, геопросторовим та метаданим. Запис виклику, інформацію про того, хто та з якого приводу дзвонив в «екстренку» будуть зберігати протягом п’яти років.
Для цього, депутатам пропонують внести зміни до законів «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112», «Про електронні комунікації», «Про екстрену медичну допомогу», «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію».
Нагадаємо, що весною 2009 року номери екстрених викликів 01,02, 03 та 04 було змінено на трьохзначні: 101, 102, 103 та 104. Наступним етапом планували запровадити єдиний номер 112 до футбольного чемпіонату «Євро-2012», але не склалося.
Але в жовтні 2021 року для цього провели аукціон в тендері на 50 млн грн, який виграла консалтингова група зі Швеції EFESO Consulting. Вона повинна була займатися проектуванням системи екстреної допомоги.
Ірина Логуш