В Україні воює шість російських угруповань – Інститут вивчення війни

Країна-агресор надає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута

В Україні воює шість російських угруповань – Інститут вивчення війни

В Україні воює шість основних російських угруповань. Жодне з них не однорідне за своїм складом.

Аналіз від американського Інституту вивчення війни – у матеріалі Інформатора.

Географія розташування ворожих угруповань

  • Харків і північний схід Харківської області: переважно підрозділи Західного військового округу. Військ для великого наступу недостатньо.
  • Лінія Ізюм-Слов'янськ: в основному добровольчі батальйони та деякі підрозділи Східного військового округу. Цей напрямок для російського командування не є пріоритетним.
  • Сіверськ-Лисичанськ: Центральний військовий округ, окремі підрозділи "ДНР" і "ЛНР". Командувачем цим об'єднанням є генерал-полковник Олександр Лапін. На цій ділянці оголошена російським командуванням "оперативна пауза" закінчилася, війська відновили спроби наступу.
  • Бахмут: "ПВК Вагнера", також окремі частини Західного військового округу і "ЛНР". Бійці "Вагнера" брали участь у більшості недавніх захоплень на цій ділянці, зокрема у взятті Вуглегірської ТЕС. Штаб "Вагнера" розміщується, як повідомляють, в Попасній в 40 км на північний схід від Бахмута, саме цей об'єкт піддався обстрілу з HIMARS в неділю.
  • Авдіївка-Донецьк: підрозділи "ДНР".
  • Південь України: змішаний. В очікуванні українського контрнаступу туди перекинули частини Східного військового округу, повітряно-десантних військ і Росгвардії. 

На думку аналітиків, ці диспозиції свідчать про те, що Москва надає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверська, водночас намагаючись використати активність сил "ДНР", щоб захопити території, які їм не вдалося взяти з 2014 року на Авдіївському напрямку. Крім того, висока концентрація добровольчих батальйонів навколо Ізюма та Слов’янська свідчить про те, що ця територія не в центрі уваги росії та може бути вразливою для українських контратак.

"Скупчення сил у Херсонській області та навколо неї може створити значні труднощі для російського командування та управління, особливо якщо українські сили продовжать там контрнаступ", — йдеться у звіті.

Ситуація на фронті 

Російські війська здійснили обмежену наземну атаку на північний захід від Слов’янська. Загарбники здійснили кілька наземних атак навколо Сіверська. Генштаб України заявив, що війська рф вели розвідку в районі Серебрянки та Веселого. 

Окупанти продовжували наземні атаки на схід і південь від Бахмута і досягли часткових успіхів. Також вони здійснили наземні атаки на північ і північний захід від Донецька. Українські військові відбили ворожу атаку на Красногорівку. Російські сили здійснили обмежену наземну атаку на північ від Харкова. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що окупанти ввечері 13 серпня обстріляли із запалювальних боєприпасів Київський район Харкова.

Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський заявив, що значна частина російського військового командування покинула Херсон. ЗСУ завдали успішних ракетних ударів по російських складах боєприпасів у Музиківці та Новій Каховці.

Джерело: Інститут вивчення війни
Джерело: Інститут вивчення війни

Ключові висновки аналітиків:

  • Російські війська воюють проти України приблизно у шести угрупованнях.
  • Загарбники здійснили наземні атаки на північ від Харкова, на північний захід від Слов’янська, на схід від Сіверська та досягли невизначених досягнень навколо Бахмута.
  • Українські війська завдали удару по зосередженню військ приватної військової компані "Вагнер" в Попасній Луганської області, завдавши втрат.
  • 42 держави закликали російські війська вийти із Запорізької атомної електростанції в Енергодарі лише за дві-чотири години до наступного удару по Енергодару.
  • Українські війська завдали удару по Антонівському мосту, зробивши всі три автомобільні мости до та на правий берег Дніпра непридатними для важкої техніки.
  • Російські військові комісії продовжують стикатися з труднощами щодо залучення росіян до підписання контрактів на військову службу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube