В Україні відновили стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом

Читать на русском

Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту

Читать на русском
В Україні відновили стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом

Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту

В Україні відновили стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. МОЗ розширив перелік тих, хто підлягає тестуванню на коронавірус.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр МОЗ України

Кому будуть проводити експрес-тестування

Зміни розширюють перелік осіб, яким будуть проводити попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів і / або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА. Це особи, які:

  • є медпрацівниками, які надають медичну допомогу або доглядають за пацієнтами з COVID-19;
  • є працівниками лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів, отриманими від пацієнтів з COVID-19;
  • є працівниками патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла,зокрема у відборі зразків;
  • є іншими медичними і фармацевтичними працівниками;
  • є пацієнтами, які потребують планової госпіталізації, і не мають ознак важкого гострого респіраторного синдрому або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ);
  • є соціальними працівниками;
  • є працівниками Нацполіції, Служби безпеки президента України, Управління державної охорони та ті, хто контактує з президентом України;
  • є працівниками Нацгвардії, Держприкордонслужби України; працівниками Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів;
  • є призовниками, військовослужбовцями;
  • є працівниками установ закритого типу;
  • перетинають контрольні пункти в'їзду-виїзду;
  • повинні бути протестовані під час розслідування спалаху захворюваності.

Якщо немає можливості провести експрес-тестування з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2, осіб з перших п'яти категорій зі списку будуть тестувати з використанням методу ПЛР.

Замість трьох днів - один

Лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю і профілактики захворювань МОЗ про результат лікування або припинення самоізоляції, не пізніше ніж через 1 день з дати, коли він стане відомим. Раніше у лікарів було на це три дні.

Контактні вакциновані громадяни не самоізолюються

Моніторинг і спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту з підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, чи було контактна особа вакцинованою від COVID-19 чи ні.

Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто переніс COVID-19 протягом останніх 6 місяців, за відсутності симптомів не повинні проходити самоізоляцію. Якщо ж симптоми COVID-19 з'являються, особа повинна пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (а в разі неможливості - методом ПЛР) і самоізолюватись до отримання результату обстеження. 

Ті, хто знаходяться на самоізоляції, незалежно від наявності симптомів повинні пройти тестування на 5-7-й день після контакту. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.

Нагадаємо, Україна отримала 35,8 млн доларів на боротьбу з коронавірусом.Крім того, яким вакцинам від коронавируса у світі довіряють найбільше.

Також Інформатор розповідав, чим небезпечний штам коронавируса Delta для дітей

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.