В Україні у військових та поліцейських братимуть зразки ДНК

Читать на русском

Ці дані не будуть одразу вносити в реєстр ДНК, а зберігатимуть в особових справах

Читать на русском
В Україні у військових та поліцейських братимуть зразки ДНК

Ці дані не будуть одразу вносити в реєстр ДНК, а зберігатимуть в особових справах

В Україні на період воєнного стану військові та поліцейські мають здати свої ДНК-дані. Нововведення пов'язане з прийняттям закону про державну реєстрацію геномної інформації людини.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко, передає Інформатор

"Щодо обов'язкової реєстрації, є така норма, що на період дії воєнного стану відбираються зразки ДНК у військовослужбовців і у співробітників правоохоронних органів. Тобто в тих представників професій, серед яких ми маємо найбільші втрати через агресію рф" - зазначив Бондаренко.

За його словами, дані військовослужбовців не вносяться відразу в реєстр ДНК. Вони зберігаються в особових справах бійців і беруться лише тоді коли є необхідність провести експертизу.

"Зважаючи на втрати, які ми на сьогодні маємо, необхідно ідентифікувати всіх наших загиблих в наслідок збройної агресії. Це стосується і військових, і також цивільних, які потраплять під обстріли, як, приміром, в місті Часів Яр", - сказав Бондаренко.

Згідно із законом, є два види такої реєстрації обов'язкова і добровільна. Для військових та поліцейських вона обов'язкова, робиться безкоштовно. Добровільну, яку можуть пройти усі охочі українці та іноземці — платна.

Нагадаємо, в Україні зникли безвісти понад 100 дітей. Окрім того, в Україні працює гаряча лінія для родичів людей, які загинули від рук окупантів.

Також Інформатор писав, як отримати виплати сім'ям військовополонених українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.