В Україні у найближчі місяці плануються відключення світла: голова Укренерго попередив українців

Читать на русском

В Україні вже розпочалася ремонтна компанія, але у найближчі місяці можуть знову запрацювати графіки відключень світла

Читать на русском
Володимир Кудрицький про відключення електроенергії
В Україні повертаються електропроблеми, українцям слід готуватися до можливих відключень світла

В Україні вже розпочалася ремонтна компанія, але у найближчі місяці можуть знову запрацювати графіки відключень світла

В Україні знову передбачаються відключення електропостачання у найближчі місяці. Наразі йдеться переважно про промислових споживачів. Однак вже відомо, що відключення будуть застосовуватися в період ремонтної кампанії "Укренерго" навесні та влітку.

Про це повідомив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький в етері телемарафону. Він також додав, що масові російські обстріли значно пошкодили генерацію, тому ремонтна компанія об'єктів вже розпочалася.

Водночас він зазначив, що цього тижня спостерігається значне похолодання. І, як наслідок, споживання електроенергії зростає.

"На тлі багатьох пошкоджених електростанцій маємо дефіцит потужності, тому застосовуємо аварійну допомогу з ЄС. На вечір, за нашими прогнозами, доведеться також застосувати певні обмеження промисловості. Тому хочу звернутися до усіх споживачів як домогосподарств, як побутових споживачів, так і українського бізнесу: по можливості обмежити електроспоживання, особливо з 19:00 до 22:00 вечора", – сказав Кудрицький.

У зв'язку з ремонтом в енергосистемі виникатиме дефіцит. Його намагатимуться покрити імпортом з ЄС, але при високому споживанні доведеться використовувати графіки відключень. Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький поінформував, що наразі енергетики не планують застосовувати графіки відключень світла для побутових споживачів.

Обмеження постачання електроенергії: де діють

Нагадаємо, що вранці 18 квітня у Міненерго повідомляли, що в Україні обмеження у споживанні електроенергії діють тільки на Харківщині, у Кривому Розі і для промисловості на Донеччині. Для покриття потреб споживачів використовується електроенергія власної генерації, імпорт та аварійна допомога від країн-сусідів.

Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" повідомляє, що 18 квітня з 08:00 до 22:00 може виникнути необхідність застосувати контрольовані обмеження енергопостачання промислових споживачів. При цьому обмеження не будуть застосовані для об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

Необхідність обмеження енергопостачання є наслідком російських масованих ракетних і дронових атак на українські електростанції. Також в Україні зросло споживання електроенергії через похолодання. В енергосистемі виник дефіцит потужності. Всіх споживачів просять ощадливо споживати електроенергію, особливо у вечірні години. А промисловість - максимально залучати імпорт електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.