У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В країні все ще залишається дефіцит електроенергії після ворожої ракетної атаки
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що по країні почали розгортати мережу газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій. Та пояснив у чому їх призначення.
Про це пише Інформатор з посиланням на його інтерв'ю Інтерфакс-Україна. Він зазначив, що використання мобільних джерел генерації значно допомогає під час дефіциту електроенергії.
"Газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції – це ще один шлях. У нас є такі станції українського виробництва. Щобільше, вони вже встановлені, зараз відновлюють їх роботу", - сказав Шмигаль.
Він додав, що щойно виробляють нові, одразу ж їх встановлюють.Він поясний, що атомний блок, для порівняння, розганяється три доби, а гаситься півтора місяця, для підняття теплового блоку з холодного стану треба від 8 до 12 годин, а з гарячого стану від 30 хвилин до 1,5 години.
"Це дуже хороший кейс. Хоч виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони хороші тим, що дуже швидко піднімаються - до 3 хвилин", - наголосив прем'єр.
Шмигаль додав, що газотурбінні та газопоршневі електростанції мають невеликі блоки, та не потребують особливого людського втручання й обслуговування. Одна електростанція в середньому розрахована на 50 МВт, але якщо їх поставити 20 штук в ряд, вийде 1 тисяча МВт, а це за його словами, потужність одного атомного блоку.
Прем'єр-міністр наголосив, що мініелектростанції можна буде використовувати у великих містах для забезпечення водою і теплом. А також для енергетичної безпеки атомної генерації.
"Коли при блекауті розвалюється мережа, розбалансовується і все виключається, то, щоб підняти атомний блок, потрібно 100-150 МВт для старту його роботи. На генераторах такої потужності не доб'єшся", – пояснив Шмигаль.
Нагадаємо, наразі у Києві найгірша ситуація зі світлом по всій країні. Містяни не можуть отримати електроенергію не через дефіцит генерації, а через сильні пошкодження електромереж.
Зранку 16 грудня відбулася чергова ранкова ракетна атака на енергосистему України. Вона призвела до пошкоджень на об’єктах енергосистеми на півдні, сході та у столичному регіоні. Під ударом опинилися Київ, Запорізька, Дніпропетровська, Одеська, Харківська області. Детально про наслідки ударну розповіли в Мінреінтеграції.
Так, "Укренерго" оголосило про надзвичайну ситуацію в енергосистемі. В Україні поновили ведення аварійних відключень в усіх областях. У багатьох регіонах виникли проблеми з водопостачанням та опаленням. У Харкові, Києві, Дніпрі призупинили метро й обмежили роботу міського електротранспорту.
Водночас це не означає, що почався блекаут. Очікується, що в столиці метро запрацює вже ввечері 16 грудня. Також протягом найближчого часу будуть поновлюватись і водопостачання й опалення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.