У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Документ про впровадження таких сертифікатів розробляють з урахуванням вимог Єврокомісії і ВООЗ
В Україні можуть запустити ковідний сертифікат вже до 1 липня, він буде включати в себе вдомості про вакцинацію, ПЛР-тестування або одужання від коронавірусу. Його мета - вільне і безпечне пересування громадян під час пандемії.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, - передає Інформатор .
Відомості будуть вносити через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в додатку, на порталі «Дія». До впровадження сертифікатів, українці, які отримали дві дози щеплення, можуть отримати за запитом та за необхідності пред'явити при перетині кордону паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Зараз воно є чинним.
За словами глави МОЗ, документ планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня.
«Ми знаємо, потенційно відомості будуть вносити до ковідних сертифікатів в європейських країнах, навколо чого точиться дискусія. Моє бачення - нам потрібно давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», - зазначив Степанов.
Нагадаємо, в Україні анонсували впровадження паспорту вакцинації,але механізм його видачі ще не опрацьований. Пізніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україні необхідно розробити систему «паспортів вакцинації».Крім того, у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, хто з українців отримає паспорти вакцинації .