В Україні планують заборонити одноразовий посуд, ватяні палички і судочки

Читать на русском

Тільки 9% пластика, виготовленого за всю історію існування, перероблено

Читать на русском
В Україні планують заборонити одноразовий посуд, ватяні палички і судочки

Тільки 9% пластика, виготовленого за всю історію існування, перероблено

У червні Володимир Зеленський підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», на черзі - одноразові пластикові вироби. В Україні вже розробили законопроект про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання, його повинні зареєструвати у Верховній Раді до кінця жовтня.

Про це повідомив Роман Абрамовський, глава Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, - передає Інформатор .

У документі прописані заборони на виробництво, ввезення на територію України і введення в обіг одноразових пластикових виробів:

  • соломинок;
  • столових приборів (вилки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);
  • посуду (тарілки, склянки і т.д.);
  • паличок для утримання повітряних куль і основи для них;
  • гігієнічних ватних паличок;
  • ємностей для їжі і напоїв (наприклад, контейнери);
  • кришок від ємностей для напоїв;
  • ємностей для їжі і напоїв зі спіненого пінополістиролу;
  • виробів з оксобіорозкладного пластику. Ця продукція на ринку вже має альтернативи.

«Також пропонуємо ввести маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не потрапляють під заборону. Зокрема, для: вологих серветок, засобів особистої жіночої гігієни, підгузників, тютюнових виробів з фільтрами. Нове маркування буде «маячком» для споживачів, така продукція має негативний вплив на навколишнє середовище, тому краще зменшити її використання або взагалі відмовитися», - розповів Абрамовський.

Всі заборони повинні набрати чинності через рік після прийняття законопроекту. За цей час до нових вимог зможуть пристосуватися виробники, імпортери та об'єкти торгівлі.

До слова, тільки за останні 50 років світове виробництво пластику зросло у 20 разів.За оцінками експертів, до 2035 року його кількість збільшиться вдвічі, а до 2050 року - у 4 рази. Однак тільки 9% пластика, виготовленого за всю історію існування, перероблено. 12% - спалені, інші донині  знаходиться у навколишньому середовищі.

Нагадаємо, в Україні ухвалили закон,згідно з яким об'єкти роздрібної торгівлі, заклади громадського харчування та сфера обслуговування зобов'язані відмовитися від поліетилену. Пропонуємо почати адаптуватися до життя без рідного: «Пакетик потрібен?» і знайти альтернативу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.