«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У НАЗК нагадали чиновникам, як правильно декларувати новорічні подарунки
Національне агентство з питань запобігання корупції нагадало, що керівникам установ забороняється приймати подарунки від своїх підлеглих, а депутатам, головам міст, сіл і селищ при виконанні своїх обов'язків - від виборців. Кампанія декларування триватиме до 31 березня.
Про це прес-служба НАЗК,передає Інформатор .
"Родичі та близькі особи публічного службовця можуть дарувати йому подарунки будь-якої вартості. Однак, вартість подарунків від інших осіб не може перевищити 1 прожитковий мінімум - у 2021 році це 2 270 грн. Загальна сума подарунків чиновнику за рік не може перевищувати 2 ПМ - 4 540 грн", - йдеться у повідомленні.
Алгоритм декларування подарунків
Подарунок, вартість якого перевищує 5 ПМ (11 350 грн (у 2021 році) і 10 510 грн (у 2020 році), підлягає відображенню в щорічній декларації.
У разі, якщо подарунок коштує понад 100 ПМ (227 000 грн (в 2021 рік) та 210 200 грн (у 2020 році), його потрібно буде внести не в один розділ декларації.
"Якщо 31 грудня 2020 року подарували ювелірну прикрасу, вона вказується як в розділі 5 "Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)", так і в розділі 11 "Доходи, в тому числі подарунки", - пояснили в НАЗК.
Якщо вручили гроші, то задекларувати їх потрібно якщо розмір таких подарунків від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року, перевищив 5 ПМ.
Нагадаємо, раніше НАЗК відновило доступ до реєстру електронних декларацій. Крім того, президент України Володимир Зеленський підписав антикорупційний закон .