В Україні хочуть узаконити виробництво самогону для підприємців

Розбираємо, що хочуть змінити у виробництві дистилятів

В Україні хочуть узаконити виробництво самогону для підприємців

На сайті Верховної Ради з'явився законопроєкт, у якому прописуються правила для виробництва спиртових дистилятів і напоїв, до складу яких вони входять. Але тільки опт - роздріб залишається під забороною.

Ініціативу пояснюють тим, що закон передбачає податки зі спиртових дистилятів, але не пояснює, що це таке. Інформатор з'ясував деталі законопроєкту. До слова, стосується він і іншого алкоголю.

Перш за все, слід розрізняти спиртові напої й дистиляти.

Спиртовий напій - це алкогольний напій із вмістом етилового спирту від 15%, отриманий із дистиляту шляхом перегонки сільськогосподарської продукції. А дистилят - це плодовий або коньячний спирт, який виготовили за допомогою перероблювання виноматеріалів, заграли ягід і плодів за спеціальною (в тому числі й коньячною технологією). Їм замінюють поняття "коньячний і плодовий дистилят".

Законопроєктом нардепи фактично легалізують оптовий продаж спиртних дистилятів або напоїв на його основі власного виробництва, але прописують правила для цього. Так, обсяг реалізованої продукції не має перевищувати 10 тисяч літрів на рік. Готувати напої треба в окремому, нежитловому приміщенні, а спиртовий дистилят, так само як і тара для готового продукту мають бути виключно власного виробництва. Також підприємцю знадобиться:

  • лабораторія - своя або орендована - для контролю якості
  • обладнання, яке відповідає нормативам, і сертифікат, який підтверджує це
  • ліцензія на виробництво.

Для експорту й оптової торгівлі окрема ліцензія не потрібна. Роздрібний продаж спиртних дистилятів заборонена. Разом із тим вводять штраф за реалізацію цього продукту в перевищуючих обсягах - 200% вартості реалізованої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.

Пояснюючи необхідність нововведень, депутати звертають увагу на Податковий кодекс, у якому "спиртові дистиляти" належать до підакцизних товарів, але саме поняття в законодавстві не прописується.

СПИРТНІ НАПОЇ

Нардепи внесли й інші правки. Так, вони хочуть дозволити виробництво алкоголю з використанням спирту з концентрацією 80% і скасувати сертифікацію для етилового спирту, тютюнових виробів та біоетанолу.

Планують виключити з поняття "спиртні напої" солодове пиво, виноградні вина (в тому числі і кріплені), вермут, деякі напої бродіння (сидр, перрі, саке), етиловий неденатурований спирт із концентрацією 80% і вище.

У законопроєкті з'явилися нові поняття і змінилися старі. Наприклад, прописується виробництво за коньячною технологією - це отримання дистилятів із витримкою в дубовій тарі або нержавіючій з дубовими клепками. Або уточнюється характеристика бренді - спиртного напою міцністю від 36%, який проводиться з винного дистиляту з додаванням дистиляту або без нього, за умови, що такий дистилят не перевищує 50% вмісту спирту в готовому продукті. До нього заборонено додавати етиловий спирт, ароматизатори та барвники (за винятком карамелі для коригування кольору).

Уперше в законі фігурує "винний спиртний напій". Він міцністю від 37,5%, вироблений із винного дистиляту.  Так само як і до бренді, до винного спиртного напою заборонено додавати спирт, ароматизатор, барвники, за винятком карамелі й підсолоджувача (в кількості не більше 20 грамів на літр).

Раніше ми повідомляли, що поліцейські Житомирщини похвалилися утилізацією самогону 71-річної пенсіонерки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Софія Елагіна

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube