Співрозмовники NV розповіли, які відомства можуть скоротити і що буде з працівниками
В Україні продовжується обговорення щодо реформування урядової структури з метою оптимізації роботи апарату держави. Планується скорочення принаймні п'яти міністерств із 19 наявних, переважно шляхом об'єднання "соціальних" відомств.
Про це повідомили джерела видання NV в Офісі президента та парламентській фракції партії "Слуга народу". Співрозмовники в ОП заявили, що питання є як до очільників Міністерств, так і до віцепрем'єрів.
Розформувати планують Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, що очолює Ірина Верещук, а також Міністерство молоді та спорту. Розглядається також можливість ліквідації Міністерства культури та інформполітики. Його функції можуть розподілити між іншими державними структурами.
За словами співрозмовника в ОП, таким чином Україна повернеться до стратегії об'єднання міністерств, яка була у 2019 році. Джерело в уряді повідомило, що значна частина документації, пов'язаної з євроінтеграційними процесами, стосується аграрної тематики. Таким чином, можлива ліквідація Міністерства агрополітики та його об'єднання з Мінекономіки є одним із варіантів у рамках цих реформ.
4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про намір скоротити кількість міністерств уряду на третину та зменшити кількість державних службовців. Він заявив, що оптимальна кількість міністрів повинна становити 15-16. За словами Шмигаля, таким чином хочуть переформатувати уряд.
Також він повідомив, що у 2024 році вже було скорочено 20 тисяч державних вакансій. Денис Шмигаль наголосив, що міністерства повинні мати обмежену кількість кваліфікованих спеціалістів, які будуть відповідати за формування державної політики. Водночас Центр уряду буде забезпечувати юридичну підтримку у сферах кадрового управління, бухгалтерських та фінансових питань. Крім того, Центр уряду буде відповідальним за швидку підготовку документів для різних міністерств, щоб забезпечити ефективне функціонування державної апаратури.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Два законопроєкти щодо Бюро Економічної Безпеки (БЕБ) - один від Кабінету Міністрів, інший від групи народних депутатів під керівництвом Ярослава Железняка. Голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов, розповість нам про ці закони у наступному відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.