Головна
Світ
12:16, 10 Лютого
Информатор UA

Интро

В Антарктиді на станції «Академік Вернадський» встановив новий температурний рекорд. Цього тижня зареєстрували 12,7 градуса тепла – це на 1 градус вище за рекордний рівень 1985 року. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр. Попередній рекорд на станції фіксували у 1985 році, і він становив +11,7 тепла. Водночас, аномальні температури відзначили і на інших антарктичних станціях на острові Кінг Джордж, розташованому на північ від «Вернадського». Вчені пов'язують таке різке потепління з явищем «атмосферної річки», посиленим ефектом «гірського фена». Атмосферна річка – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, що швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків до Антарктиди. Ефект гірського фена – це сильний теплий вітер із гір. Коли на станції зареєстрували температурний рекорд, сила вітру була досить високою – 27,9 м/с. Причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами (від чого повітря втрачає вологу та нагрівається). Такі температурні рекорди насторожують, адже вони є одним зі свідчень зміни клімату. У грудні на станції зафіксували інший рекорд – висота снігового покриву становить 3 м. Нагадаємо, у грудні на півночі Гренландії спостерігалася аномально висока температура повітря. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

В Антарктиді встановили новий температурний рекорд

Читать на русском

Такі температурні рекорди насторожують вчених

Читать на русском
В Антарктиді встановили новий температурний рекорд

Такі температурні рекорди насторожують вчених

В Антарктиді на станції «Академік Вернадський» встановив новий температурний рекорд. Цього тижня зареєстрували 12,7 градуса тепла – це на 1 градус вище за рекордний рівень 1985 року.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Попередній рекорд на станції фіксували у 1985 році, і він становив +11,7 тепла. Водночас, аномальні температури відзначили і на інших антарктичних станціях на острові Кінг Джордж, розташованому на північ від «Вернадського».

Вчені пов'язують таке різке потепління з явищем «атмосферної річки», посиленим ефектом «гірського фена».

Атмосферна річка – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, що швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків до Антарктиди.

Ефект гірського фена – це сильний теплий вітер із гір. Коли на станції зареєстрували температурний рекорд, сила вітру була досить високою – 27,9 м/с. Причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами (від чого повітря втрачає вологу та нагрівається).

Такі температурні рекорди насторожують, адже вони є одним зі свідчень зміни клімату. У грудні на станції зафіксували інший рекорд – висота снігового покриву становить 3 м.

Нагадаємо, у грудні на півночі Гренландії спостерігалася аномально висока температура повітря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.