В Амстердамі почали тестувати спеціальні «робочовни» для переправи пасажирів через річки та збирання сміття

Читать на русском

Автономні судна також можуть об'єднатися у повноцінні мости

Читать на русском
В Амстердамі почали тестувати спеціальні «робочовни» для переправи пасажирів через річки та збирання сміття

Автономні судна також можуть об'єднатися у повноцінні мости

У столиці Нідерландів почали тестування автономних електричних суден Roboats («робочовни»).

Про це повідомляє Screen Rant, – передає Інформатор.

Пристрої зроблені так, щоб їх можна було адаптувати під різні цілі у процесі експлуатації. Для цього вони можуть набувати різних форм і використовувати деякі інструменти.

Роботи будуть використовуватись для перевезення вантажів або пасажирів через річку. Також вони збирають сміття на своєму шляху, допомагаючи очищенню води. Крім іншого, вони можуть з'єднуватися та формувати деякі плавучі інфраструктури, на кшталт мостів чи невеликих доків.

В Амстердамі почали тестувати спеціальні «робочовни» для переправи пасажирів через річки та збирання сміття 1В основі винаходу лежать електроплатформа з акумулятором, рухова установка та система керування. Крім того, на судні встановлені датчики для аналізу води в реальному часі, а також камери з кутами огляду в 360 градусів і лідари для орієнтування в просторі.

Верхня частина платформи зроблена так, щоб її можна було швидко замінити. Пасажирський модуль має сидіння на 5-6 осіб. Час автономної роботи судна становить приблизно 10 годин, а заряджати його можна за допомогою бездротових установок.

В Амстердамі почали тестувати спеціальні «робочовни» для переправи пасажирів через річки та збирання сміття 2Цей проєкт створили у Лабораторії комп'ютерних наук та штучного інтелекту МТІ (CSAIL) у співпраці з Амстердамським інститутом передових міських рішень (AMS). Поки що пристрої допрацьовуються, але плани на їхню комерційну експлуатацію вже є.

«Наразі це ще прототип. Управління відбуватиметься за допомогою сенсорного інтерфейсу. Ви просто вказуєте пункт призначення, і човен доставить вас туди», - розповів професор МТІ Карло Ратті.

Нагадаємо, що вчені невдовзі збираються розпочати роботу над технологією 6G.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.