Головна
Україна
22:21, 21 Січня
Информатор UA

Интро

Міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу взяття на військовий облік жінок. Її направили на погодження одразу у три відомства. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-службу Міноборони Нова редакція наказу пішла на погодження до: Міністерства внутрішніх справ України; Служби безпеки України; Служби зовнішньої розвідки України. У новому наказі "Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних, та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями" визначено 6 спеціальностей професій, що передбачають постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені близько 100 військово-облікових спеціальностей. Раніше йшлося про 35 професій, що об'єднувало понад 200 спеціальностей. У наказі затвердять не всі спеціальності, які колись теоретично можуть знадобитися, а лише ті, які військові вважають актуальними у найближчому майбутньому. "Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей та професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі. Відповідно, це дозволить спокійно, без ажіотажу організувати та забезпечити облік певних груп, проаналізувати результати та рухатися далі", - сказав Міністр оборони України Олексій Резніков. Йдеться про спеціальності у сфері: медицини, електроніки, зв'язку, метрології, картографії, фінансів, бухгалтерського обліку, аудиту. Остаточний список затвердять після отримання погоджень з інших відомств. Також у проекті наказу закладено механізм перегляду цього списку. Генштаб ЗСУ отримає можливість у разі потреби та термінових потреб вносити зміни до переліку якщо якісь спеціальності втратять актуальність чи з'являться нові. Глава Міноборони також роз'яснив ситуацію щодо застосування штрафів щодо жінок, які мають стати на військовий облік згідно з наказом Міноборони від 11 жовтня 2021 року. "Щодо штрафів, то вони не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік", - сказав він. Він додав, що військовозобов'язаною людина стає лише після постановки на військовий облік. "Тобто ще раз - жінки стають військовозобов'язаними тільки після того, як стають на військовий облік і до моменту становлення на облік вони не є такими", - зазначив Резніков. Раніше Інформатор повідомляв, що військовий облік для жінок в Україні можуть зробити добровільним. Також ми писали, що петиція президенту про відміну військового обліку для жінок набрала більше 25 тисяч голосів. Також ми розповідали, що потрібно знати про військовий облік для жінок в Україні. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Усіх жінок на військовий облік не братимуть: які професії потрапили до нового списку Міноборони

Читать на русском
Усіх жінок на військовий облік не братимуть: які професії потрапили до нового списку Міноборони

Міноборони направило на погодження нову редакцію наказу про військовий облік жінок

Міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу взяття на військовий облік жінок. Її направили на погодження одразу у три відомства.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-службу Міноборони 

Нова редакція наказу пішла на погодження до:

 • Міністерства внутрішніх справ України;
 • Служби безпеки України;
 • Служби зовнішньої розвідки України.

У новому наказі "Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних, та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями" визначено 6 спеціальностей професій, що передбачають постановку на військовий облік. 

Зазначені спеціальності та професії споріднені близько 100 військово-облікових спеціальностей. Раніше йшлося про 35 професій, що об'єднувало понад 200 спеціальностей.

У наказі затвердять не всі спеціальності, які колись теоретично можуть знадобитися, а лише ті, які військові вважають актуальними у найближчому майбутньому. 

"Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей та професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі. Відповідно, це дозволить спокійно, без ажіотажу організувати та забезпечити облік певних груп, проаналізувати результати та рухатися далі", - сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Йдеться про спеціальності у сфері:

 • медицини,
 • електроніки,
 • зв'язку,
 • метрології,
 • картографії,
 • фінансів,
 • бухгалтерського обліку,
 • аудиту. 

Остаточний список затвердять після отримання погоджень з інших відомств. Також у проекті наказу закладено механізм перегляду цього списку.

Генштаб ЗСУ отримає можливість у разі потреби та термінових потреб вносити зміни до переліку — якщо якісь спеціальності втратять актуальність чи з'являться нові.

Глава Міноборони також роз'яснив ситуацію щодо застосування штрафів щодо жінок, які мають стати на військовий облік згідно з наказом Міноборони від 11 жовтня 2021 року.

"Щодо штрафів, то вони не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік", - сказав він.

Він додав, що військовозобов'язаною людина стає лише після постановки на військовий облік

"Тобто ще раз - жінки стають військовозобов'язаними тільки після того, як стають на військовий облік і до моменту становлення на облік вони не є такими", - зазначив Резніков.

Раніше Інформатор повідомляв, що військовий облік для жінок в Україні можуть зробити добровільним.

Також ми писали, що петиція президенту про відміну військового обліку для жінок набрала більше 25 тисяч голосів. 

Також ми розповідали, що потрібно знати про військовий облік для жінок в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі « Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.