У бюлетенях зокрема вказується,що вступ України до ЄС зруйнує економіку Угорщини,а кожна угорська родина від цього нібито збідніє
Громадянам Угорщини розпочали приходити бюлетені для голосування у межах національної консультації щодо вступу України до ЄС. Бюлетень вражає кількістю залякувань, примушуючи людей голосувати проти приєднання України до Європейського союзу. Приміром, у документі згадується крах економіки Угорщини та збідніння населення нібито через приєднання України до ЄС.
Про це йдеться в датованому 19 квітня листі інформаційного центру уряду Угорщини, який є в розпорядженні "Європейської правди". Видання зазначає, що бюлетень прямо підштовхує голосувати проти приєднання України до ЄС, бо йдеться про "збитки для угорців".
"Це коштуватиме кожній угорській сім'ї сотні тисяч форинтів на рік, поставить під загрозу пенсії та підтримку фермерів, а також спричинить ризики для безпеки та ринку праці", – йдеться в листі.
Бюлетень також містить застереження, що нібито через прискорений вступ України до ЄС станеться крах економіки Угорщини.
"Ми, угорці, не можемо змиритися з тим, що таке важливе питання вирішується у нас на очах. Найближчими тижнями уряд надасть детальну інформацію з питань, пов'язаних із приєднанням України", – зазначено в листі.
Уряд Орбана вже заявив, що вважатиме результати голосування обов'язковими до виконання. Угорців закликають активно голосувати. Такі бюлетні надходитимуть угорцям до кінця травня 2025 року.
Глава угорського МЗС Петер Сіярто після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі вкотре висловив позицію своєї держави щодо України та російсько-української війни. Будапешт не схвалює ідею проведення навчальних військових місій Європейського Союзу на території України. Окрім цього, країна рішуче виступає проти запровадження нових енергетичних санкцій проти Росії.
Також Угорщина продовжує блокувати євроінтеграцію України через права угорської громади на Закарпатті. Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що Будапешт не погодиться на просування України в ЄС, поки Київ не відновить права угорської меншини. За словами, Петера Сіярто, права угорців на Закарпатті були обмежені ще з 2015 року.