Українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак
В Україні споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. На енергооб’єктах тривають аварійно-відновлювальні роботи. Графіки відключення світла не застосовують, але не варто вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 08:00 до 20:00. Про це повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження 27 січня станом на 09:30 його рівень був на 2,8% нижчим, ніж в той самий час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 24 січня. Вчора, 26 січня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,7% нижчим, ніж максимум попередньої неділі – 19 січня. Причина таких змін – суттєве потепління в усіх регіонах України.
"Українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні є необхідність ощадливого споживання електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 08:00 до 20:00. Не вмикайте у цей період кілька пристроїв одночасно", - наголосили в Укренерго.
24 січня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про продовження будівництва нових обʼєктів та розвиток розподіленої генерації, яка забезпечує локальні потреби та створює систему менш вразливу до атак. У 2024 році було приєднано 233 генераційні установки встановленою потужністю понад 830 МВт. Переважно мова про газову генерацію, а саме газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки.
На цей рік перед Міністерством енергетики та іншими відповідальними відомствами поставлене завдання ввести в роботу ще майже 900 МВт потужності об’єктів розподіленої генерації. Тривають також ремонти і відбудова. Загалом за 2024 рік було відновлено близько 4 ГВт потужності теплової та гідроенергетики. Цього року планується відновлення ще близько 3 ГВт.
"На час воєнного стану ми ухвалили рішення, що завезення енергетичного обладнання відбувається без ПДВ. Мова йде про устаткування, необхідне для відновлення, ремонтів та створення нових об’єктів розподіленої генерації", - вказав Шмигаль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.