Укравтодор ініціював об’єднання дорожніх агентств Європи для відбудови інфраструктури України

Читать на русском

За наявності відповідного фінансового ресурсу, знадобиться 3-4 роки

Читать на русском
Укравтодор ініціював об’єднання дорожніх агентств Європи для відбудови інфраструктури України

За наявності відповідного фінансового ресурсу, знадобиться 3-4 роки

Україна ініціювала об’єднання керівників дорожніх агентств Європи у робочу групу, яка зможе координувати зусилля для відновлення пошкодженої інфраструктури.

Про це повідомили в Укравтодорі за підсумками засідання Конференції європейських директорів доріг.

«Ми вже отримали кілька пропозицій щодо обміну досвіду з будівництва тимчасових мостів, надання Україні необхідного дорожнього обладнання та розробки проєктів для відновлення зруйнованих об’єктів», - поінформувала Олександра Азархіна, радниця міністра інфраструктури.

В автодорі розповіли, що за два роки інтенсивної відбудови доріг обсяг українського дорожнього ринку сягнув 9 млрд доларів.

«Укравтодором була напрацьована база для 10-річного розвитку галузі. Але 24 лютого 2022 року в Україну вдерлися російські війська і лише за нашими сьогоднішніми підрахунками пошкодили та зруйнували 24 тисячі кілометрів доріг та більш ніж 300 мостів», - заявив перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.

За його словами, на відбудову, за наявності відповідного фінансового ресурсу, знадобиться 3-4 роки. Щоб підготуватися до цього процесу, Укравтодор та Мінінфраструктури проводять ретельну оцінку завданих руйнувань та збитків. Також відбувається спрощення і скорочення термінів на проєктування доріг та штучних споруд, створення типових проєктів, а також трансформується підхід до державних закупівель.

«Важливим є перехід на європейську систему ціноутворення (на зразок CESSM), розробка типових видів договорів за стандартом FIDIC та комплексний контроль на всіх етапах», - зазначили в Укравтодорі.

Нагадаємо, як раніше повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, джерелом коштів для відновлення України можуть стати російські активи, які зараз заморожені практично у всіх великих країнах.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.