Ця область здивує вас історією і своєю різнобічної красою
Хмельницька область - один з найкрасивіших і мальовничих регіонів нашої країни. Тут можна знайти безліч збережених замків, садиб, ландшафтних парків і навіть український Версаль.
Інформатор пропонує вам найкращі варіанти для відпочинку у Хмельницькій області.
Надзвичайної краси водоспад Бурбун збирає сотні туристів в селі Лисець. В одній з ущелин каньйону річка формує п'ятиметровий водоспад, що впадає у невелике озеро. Вода чиста і має бірюзовий відтінок. Температура води низька навіть влітку, тому як ущелина сформована з ракушняку. Ущелина захищене від сонячного світла рясною рослинністю.
За кілька метрів вздовж течії можна знайти джерело з прісною водою. Тут можна покататися на тарзанці, зробити вражаючі фото і відпочити з сім'єю.
Як дістатися: до водоспаду можна доїхати власною або орендованою автівкою, або ж скористатися поїздом. Наприклад, з Києва у напрямку Київ - Хмельницький курсують сім поїздів, один з яких - Інтерсіті. Потім потрібно подолати ще 83 кілометри автобусом.
Замок входить до переліку історичних пам'яток України. Він з першого погляду підкорює туриста поєднанням мальовничої природи і неприступних стін фортеці. У замку регулярно проводяться фестивалі, і лицарські бої. Тут також знімали кадри штурму фортеці для відомого художнього фільму «Тарас Бульба».
Раніше, коли Кам'янець-Подільськ був під владою Польщі його укріпили і замінили стіни з дерев'яних на кам'яні. Пізніше місто було продано королю і стало центром воєводства і важливим оборонним пунктом Речі Посполитої. У 16 столітті всі дерев'яні укріплення і стіни були замінені на кам'яні. Після цього замок набув сучасного вигляду. Тут відкрили музей-заповідник.
Як доїхати: до фортеці у Кам'янець-Подільському часто йдуть прямі екскурсійні автобуси. Дістатися до нього можна своїм ходом або ж автобусом - прямим чи електричкою до Хмельницького, а звідти до Кам'янець-Подільського.
Його побудували у 1905 році, він зведений на місці старого дерев'яного млину, який був побудований без єдиного цвяха і згорів на початку XX століття. Будівля вражає своєю архітектурою. Млин молов до семи сортів борошна, яке йшло на експорт до Німеччини аж до 1917 року. У 1930-х рр. в комплексі з млином розпочала роботу гідроелектростанція, яка відновила свою діяльність у повоєнний час. У 1972 році млин закрили через брак зерна. Все обладнання демонтували і вивезли.
Приміщення млина спочатку повинні були переобладнати під гуртожиток для будівельників Бурштинської ДРЕС, проте роботи зупинилися. Відтоді млин пустує. Наразі будівля млина викуплені підприємцем, частина з них здається в оренду.
Як доїхати: можна дістатися до башти автобусом, машиною або таксі. Загалом автомобільними трасами потрібно проїхати 150 кілометрів.
Одна з найкрасивіших печер за версією українських та іноземних геологів. Майже вся поверхня печери (стіни, стеля і іноді підлога) вкрита кристалами різних форм і розмірів. Вона порівняно нескладна, відвідувати її можуть навіть діти. Це єдина в країні триповерхова горизонтальна печера. Її довжина понад 7 км - окремі зали, лабіринти, галереї, переходи між поверхами. Температура повітря в печері стабільна - в середньому 10 ° С і 87% вологості протягом усього року.
Цю пам'ятку можна ближче вивчити під час прогулянки в супроводі спелеологів. Мерехтіння кристалів неможливо забути.
Як можна дістатися: печера знаходиться на території національного природного парку «Подільські Товтри». Він знаходиться у Кам'янець-Подільському районі, село Завалля. Доїхати буде найпростіше з Хмельницького або Кам'янець-Подільського на автобусі. Тут можна зняти квартиру подобово або забронювати номер в готелі.
Парк увійшов до переліку сімох природних чудес України у 2008 році. З 13 липня 2017 року його внесли до світової спадщини Юнеско, як один з масивів Букових лісів Карпат та інших регіонів Європи. За площею є найбільшим парком нашої країни.
Відвідувачам пропонують туристичні маршрути на будь-який смак: піші, кінні, водні, лижні, автомобільні та велосипедні, в залежності від пори року і переваг самих гостей дивовижного куточка. Популярним тут є польоти на повітряних кулях. Дністровським водосховищем проводяться екскурсії на теплоходах. Заради мінеральних вод сюди приїжджають, щоб оздоровитися.
У парку проживає близько 366 видів тварин. Це лисиця, куниця, їжак, борсук, довгохвоста сова, сапсан, хом'як звичайний, махаон, жук-олень, сокіл, яструб. Це місце буде до душі і любителям риболовлі. У Дністрі багато судака, окуня, ляща, коропа і карася. Тут також сподобається тим, хто хоче милуватися природою в повній самоті, якщо ви шукаєте відпочинку подалі від усіх ...
Як доїхати: можна на автомобілі, поїзді і громадському транспорті.
Уздовж залізниці, що зв'язує Славутський піщаний кар'єр з вантажною з / д станцією «Славута 2», сформувався живий тунель з листя і гілок дерев. Особливо ефектно він виглядає, коли на деревах багато листя. Зазначимо, що тривалість тунелю лише 100 метрів. Мальовниче і романтичне місце.
Як доїхати сюди: можна на власному автомобілі або громадським транспортом.
Унікальний за своєю красою і вишуканості ландшафтний парк, що знаходиться в селі Самчики, має ще й другу назву «Український Версаль». Особливістю цього місця є садиба поміщика, яка, через довгі роки, не втратила своєї яскравості й оригінальності. Палац виконаний в стилі класицизму. Тут відбувалися дружні візити і збори знатних шляхтичів і організовувалися бали.
Тут можна помилуватися 160 видами найрізноманітніших дерев, кущів і інших рослин. Місцеві жителі розповідають, що в озері, яке знаходиться неподалік, на дні лежить статуя Будди з бронзи, вона була надбанням Японської кімнати і була знищена не найкращим чином комуністами.
Наразі це державний історико-культурний заповідник, в палаці відкрита музейна експозиція. Садиба була номінантом у всеукраїнському конкурсі «Сім чудес України».
Як доїхати: Самчики розташовані у 260 км від Києва, 60 км від Хмельницького і у 15 км від райцентру - Старокостянтинів. Від обласного та районного центрів можна дістатися автобусом без пересадок.
Раніше Інформатор писав про дивовижні замки і палаци у Тернопільській області і публікував підбірку незвичайних місць у Київській області
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут