“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Українська станція "Академік Вернадський" знаходиться в Антарктиді, де затемнення можна було побачити
У суботу, 4 грудня, повне сонячне затемнення було видно над станцією "Академік Вернадський" в Антарктиді. Українські полярники зробили відеозапис.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на повідомлення полярників у Facebook.
"Сьогодні безпосередньо над нашою антарктичною станцією "Академік Вернадський" спостерігалося повне сонячне затемнення. Це дуже рідкісне явище: на наступне потрібно чекати 18 років, а попереднє було у 2003-му. Тому наші вчені використовують таке унікальне явище як повне сонячне затемнення, щоб краще пізнати світ довкола", — йдеться у повідомленні вчених.
Українські вчені з колегами із всесвітньо відомої обсерваторії Haystack Массачусетського технологічного інституту (США) заздалегідь підготувалися, щоб зафіксувати та проаналізувати процес затемнення.
Коли серед літнього антарктичного дня, а в Південній півкулі зараз літо — тінь від місяця повністю затуляє сонячний диск, нічна темрява охоплює весь навколоземний простір від поверхні до іоносфери, створюючи нестандартні умови для поширення радіохвиль.
У такий момент можна почути радіостанції на рекордній відстані понад 15 тисяч кілометрів та зареєструвати випромінювання надпотужних блискавок з Південної Америки, яке зазвичай доходить до нашої станції лише глибокої зимової ночі.
Відео моменту затемнення зняв вчений-геофізик Богдан Гаврилюк.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні можна побачити метеоритний дощ: коли буде пік.
Також Інформатор писав, як сфотографувати метеоритний дощ Персеїди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.