У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Тренування українських пілотів проходять в Аризоні
Українські пілоти нарешті розпочали льотні навчання на бойових літаках Військово-повітряних сил Національної гвардії США. Тренування проходять на військовій базі у штаті Аризона. Строки будуть залежати від успіхів у навчанні.
Про це написала у мережі Х (раніше Twitter) посол США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, традиційно курс тренувань становить шість місяців. Але українські пілоти навряд чи будуть навчатись так довго. Скоріш за все курс буде скороченим.
"Українські пілоти зараз тренуються на літаках F-16 Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Аризона. Це важлива частина розбудови протиповітряної оборони України", - зазначила дипломат.
Три країни погодились надати винищувачі F-16 Україні. А саме Данія, Нідерланди та Норвегія. Втім, передача літаків відбудеться лише після завершення тренувань українських пілотів. Варто зазначити, що у коаліцію входять більше десятка країн. Тож згодом країн, які погодять передачу літаків стане більше.
Український президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте заявив, що країна виділить для Києва 42 літаки F-16.
Що стосується навчання, то окрім США тренувати українських пілотів погодилась Франція, Румунія та Нідерланди. Ці країни ще погодили створення тренувальних баз для військових з України. Тож найближчим часом кількість пілотів, які виїдуть на навчання стане значно більше.
Як зазначив глава МЗС України Дмитро Кулеба, винищувачі F-16 можуть прибути до України у першій половині 2024 року. Це буде на кілька місяців раніше, ніж обіцяли у Повітряних силах ЗСУ. Наразі Україна готується до прийняття такої техніки та розвиває відповідну інфраструктуру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.