Українські бійці показали відео із села на Бєлгородщині: як відповіла російська влада

Місцевий губернатор заявляє, що з району кордону надходить "суперечлива інформація"

прапор україни, прапор грузії, бійці всу, пороз Бєлгородська область
З'явилося відео з українськими бійцями в Білгородській області, але поки що неясно, коли воно знято

У селі Пороз Бєлгородської області РФ група військових з українськими відзнаками записала відео біля місцевого клубу. Відстань від цього клубу до найближчої точки кордону з Україною по прямій - до 3 кілометрів. Точна дата зйомки невідома.

Відео вранці 10 серпня опублікувала низка Telegram-каналів. Його верифікували аналітики VoxCheck спільно із Суспільним. У ролику з коментарем "Білгород, визволення" на фоні вивіски "Порозівський сільський клуб" присутні п'ять бійців, один з яких каже, що в Порозі знаходиться 252-й батальйон (вірогідно, з підрозділів Сил територіальної оборони України). Військові на відео також тримали прапори України (з емблемою підрозділу) та Грузії.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3074

Губернатор Білгородської області В'ячеслав Гладков, з одного боку, підтвердив, що відео було знято у Порозі, де залишається близько 10 місцевих мешканців. З іншого боку, про ознаки воєнних дій у регіоні йому невідомо. На цей час в'їзд до села Пороз закрито, додав губернатор

"Надходить суперечлива інформація: з одного боку, ми всі бачили ролик, який знятий на тлі сільського Будинку культури, з іншого боку, жителі, які щойно виїхали, кажуть, що противника не бачили та стрілянини не чули. Потрібно, щоб у ситуації розібралися представники наших силових структур", - наголосив він.

Українські бійці показали відео із села на Бєлгородщині: як відповіла російська влада 1

Російські воєнкори до цього били на сполох, що на кордоні з Бєлгородською областю, як раніше з Курською, було помічено скупчення українських військ. Вони припускали, що можливе нове вторгнення і що російські військові нібито знають про це. Сили оборони України ніяк не коментували ані бойових дій у Курській області, ані інформації про можливу появу бійців України у Бєлгородській.

У Бєлгородській області окупанти запровадили контртерористичний режим

Російська влада в ніч з 9 на 10 серпня оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції". Це пояснюється нібито загрозою з боку України. Рішення прийняв "Національний антитерористичний комітет" Росії без уточнення періоду часу тривалості. Окрім цього, в "НАК" заявили про нібито "безпрецедентну спробу України дестабілізувати обстановку у низці регіонів Росії" та пообіцяли впровадити "додаткові заходи".

У Бєлгородській області вже кілька разів проводилися рейди українських сил. Зокрема про бойові дії на території регіону заявляли російські добровільні з'єднання, що контролюються українською розвідкою. Однак масштабних військових операцій, як зараз у сусідній Курській області РФ, не проводилося.

Ситуація у Курській області РФ

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що українські війська досягли території Росії у Курській області на відстані 35 км від міжнародного кордону з Сумською областю України. Попри швидке просування українських сил, вони ще не контролюють всю захоплену територію. ISW вважають, що Кремль майже напевно намагатиметься повернути втрачену територію в Курській області й зупинити ЗСУ, щоб ті не змогли пройти вглиб РФ. Росія, за даними ISW, вже стягує в Курську область резерви з інших напрямків фронту.

Російська влада в ніч з 9 на 10 серпня оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції". Це пояснюється нібито загрозою з боку України. Рішення прийняв "Національний антитерористичний комітет" Росії.

Експерт видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке висловив думку, що Україна може обміняти захоплені території в Курській області РФ на частини Харківської. Він повідомляє, що за останню добу ЗСУ взяли під контроль ще вісім сіл на Курщині, включаючи Гончарівку, розташовану на захід від Суджі, та інші території на північ від цього міста. Водночас Рьопке зазначає, що Суджа поки не повністю під контролем наших бійців.

Успіх України в Курській області може бути пов'язаний із продуманою тактикою використання дронів та РЕБ, вважає Forbes. У результаті війська РФ, принаймні спочатку, не могли використовувати свої дрони для розвідки та коригування вогню, а також для ударів по техніці та живій силі ЗСУ. А українські війська в цей час змогли випустити в небо "цілий рій ударних FPV-дронів", атакуючи техніку та позиції РФ і просуваючись вглиб території РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube