Українські артисти відмовилися виступати на одній сцені з росіянкою Нетребко

Читать на русском

Принципова позиція українських культурних діячів

Читать на русском
Українські артисти відмовилися виступати на одній сцені з росіянкою Нетребко
Фестиваль відбудеться без участі України

Принципова позиція українських культурних діячів

Українські музиканти не виступатимуть на одній сцені з російською оперною співачкою Анною Нетребко, тому вони пропустять Міжнародний травневий фестиваль у Вісбадені. Йдеться про Харківський оперний театр імені Тараса Шевченка та Національну Філармонію України. Німецька ж сторона закликала українських колег «не вносити до музичного фестивалю політичного підтексту».

У Гессенському державному театрі Вісбадена (Німеччина), де щорічно проходить Міжнародний травневий фестиваль, заявили про неприйнятність вимоги Києва заборонити російську культуру та наголосили, що не прибиратимуть її представників з афіш фестивалю.

«Для нас це означає, що ми більше не зможемо запрошувати на виступи російських артистів, не зможемо грати російську музику і не дозволимо виступати російським поетам. Ця вимога міністра культури України повністю прибрати російську культуру з наших афіш не може бути прийнятною для нас, вільної країни», – наголошується у заяві.

Крім того, у театрі зазначили, що не підтримують те, що київська влада створює перешкоди для українських артистів, які мають намір брати участь у травневому фестивалі.

Раніше генеральний директор Національного оперного театру України Петро Чуприна, а також міністр культури Олександр Ткаченко направили міністру культури Німеччини Клаудії Рот листа, в якому повідомили німецьку колегу, що українська сторона не братиме участі в культурних заходах разом з кимось, хто представляє російську культуру. У рамках Міжнародного травневого фестивалю мала виступити російська оперна співачка Анна Нетребко. У Гессенському театрі раніше також заявляли, що не скасовуватимуть запланований виступ Нетребко.

Петро Чуприна (ліворуч) та британський режисер театру та кіно Тоні Палмер

 

І хоча організатори заходу наголосили, що «зайняли чітку позицію проти загарбницької війни Путіна, а також проти всіх дій путінського режиму», українські артисти відмовилися брати участь у фестивалі.

Анна Нетребко

У березні 2022 року Нью-Йоркська Метрополітен-опера та Баварська опера розірвали контракти з Нетребко через те, що вона на тлі російського вторгнення в Україну не відмовилася від публічної підтримки Путіна.

Наприкінці березня співачка розмістила в соцмережах пост, де заявила, що не перебуває в будь-якій партії та не є чиїмось політичним союзником. На європейських майданчиках вона знову розпочала виступати з кінця травня 2022 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.