Українцям хочуть спростити доступ до безоплатної юридичної допомоги

Перелік суб’єктів отримання такої допомоги хочуть розширити

Українцям хочуть спростити доступ до безоплатної юридичної допомоги

Українцям хочуть спростити доступ до безоплатної юридичної допомоги. Зараз регулюється питання обов'язкової участі адвоката під час розгляду судом певних категорій справ.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на інформаційне управління апарату Верховної Ради.

«Зараз ми зосереджені на вдосконаленні надання безоплатної правової допомоги, а надалі й на цифровізації цього процесу. Наступного тижня представляємо кабінет клієнта. Зараз почали роботу над технічним завданням для системи автоматичного розподілу доручень між адвокатами. Це додасть процесу прозорості», — зазначила заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Вона також розповіла про новації законопроєкту. Серед важливих змін:

  • діти, які досягли 14 років через електронні звернення;
  • особи, які є недієздатними або їх недієздатність обмежена;
  • особи, які звернулися для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми до прийняття рішення про встановлення статусу.

Пропонується закріпити процедуру залучення перекладача (сурдоперекладача) для забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це питання поки не врегульовано, тому на практиці виникає багато проблем. Зараз діти можуть отримати правові консультації онлайн. Але коли дитина приходить у центр надання вторинної правової допомоги, то, відповідно до чинного закону, вона не може отримати навіть первинну правову допомогу й самостійно звернутися за вторинної.

Нагадаємо, ОАСК відновив роботу після повідомлення про мінування. Крім того, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube