Українця, підозрюваного у підриві Північних потоків, затримали на зйомках голлівудського фільму

У Хорватії заарештували водолаза на майданчику стрічки про диверсію на газогонах

Затримання водолаза Хорватія
Українця затримали на зйомках фільму про газогони

Українця Володимира Журавльова, якого підозрюють у причетності до підриву газогонів "Північний потік", затримали у Хорватії прямо на знімальному майданчику голлівудського фільму про підводних диверсантів. Арешт стався 19 серпня за незвичних обставин - чоловіка забрали правоохоронці просто під час зйомок трилера про українських водолазів. 

Чоловіка затримали під час зйомок фільму "Зміїний острів", у якому знімаються Шон Пенн та Едрієн Броуді, а режисером виступає американець Даг Ліман. Про це повідомляє німецьке видання Legal Tribune Online. За даними видання, виробництво фільму розпочалося в Хорватії на початку серпня: спочатку зйомки проходили у Загребі, а потім команда перемістилася до прибережного міста Пула для зйомок підводних сцен.

У Хорватії знімають фільм про підрив Північних потокі. Фото: net.hr
У Хорватії знімають фільм про підрив Північних потоків. Фото: net.hr

Сюжет стрічки безпосередньо натхненний подіями навколо саботажу на газопроводах у Балтійському морі. Фільм розповідає історію команди українських водолазів, які вирушають на небезпечну підводну місію на тлі загострення протистояння між Україною та Росією. Саме під час роботи над цим проєктом підозрюваного і затримали правоохоронці.

 У Хорватії затримали українського водолаза

Федеральна прокуратура Німеччини 19 серпня повідомила про затримання громадянина України Володимира Журавльова у хорватській Пулі за підозрою у причетності до підриву газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2". Чоловіка заарештували на підставі європейського ордера на арешт, виданого ще у червні 2024 року, а затримала його поліція Пули за координації Головного управління поліції Загреба.

Обвинуваченого підозрюють у спільному спричиненні вибуху, антиконституційному саботажі та знищенні споруд. Німецька прокуратура вважає його професійним водолазом, який брав участь у підриві газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2" восени 2022 року. Після передачі з Хорватії обвинуваченого мають доправити до слідчого судді Федерального суду ФРН. Затримання у Пулі стало вже другим гучним арештом у цій справі. До основного фігуранта справи Сергія Кузнєцова, який очікує суду в Гамбурзі, додався ще один затриманий.

Раніше Інформатор повідомляв, що у Хорватії знімають фільм "Snake Island" за участю Адріена Броуді та Шона Пенна, сюжет якого присвячений саме диверсії на газогонах Північний потік.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити