Нацбанк Польщі вказує, що частка українців, які регулярно надсилають гроші на Батьківщину, у 2024 році впала до 37%. Водночас 49% респондентів активно передають гуманітарну допомогу, особливо переселенці
Українці, які зараз проживають у Польщі, стали значно рідше й менше відправляти гроші на Батьківщину. Це підтверджується дослідженням Національного банку Польщі. У 2024 році лише близько 40% іммігрантів здійснювали грошові перекази в Україну, тоді як у 2023 році цей показник становив 48%.
Зокрема, регулярність переказів також знизилась: лише 37% опитаних заявили, що надсилають гроші щомісяця, порівняно з 49% минулого року. Особливо помітно скоротилася активність серед біженців - їхня частка впала з 60% до 33%.
Попри це, значно зросла частота передачі гуманітарної допомоги з Польщі в Україну. Згідно з опитуванням, 49% респондентів долучаються до гуманітарної підтримки.
З них 39% складають біженці. А 61% - ті, хто переїхав до Польщі до 2024 року.
Українські біженці в Польщі втратили частину соціальних допомог вже у 2024 році. Уряд країни не збирається продовжувати виплату деяких видів допомоги українцям. Це питання остаточно узгоджено.
Експерт компанії Deloitte Александр Лашек нещодавно повідомив, що українські мігранти у Польщі не живуть за рахунок польських платників податків. Це, на його думку, пропагандистський міф. Більшість українських біженців утримує себе цілком самостійно. Окрім того, вони роблять величезний внесок у польську економіку. Він зазначив, що понад 80% українських біженців мають роботу на польській території, або дистанційно працюють в Україні.
Нагадаємо, українські біженці у Польщі зможуть отримати трирічні дозволи на проживання. Інформатор писав, хто матиме на них право.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.