Україна запропонувала РФ обміняти колаборантів: Москва не поспішає забирати "своїх"

В Україні вже рік працює проєкт "Хочу к своим", але за цей час до країни-терориста виїхав лише один зрадник

Обмін
Україне хоче поміняти колаборантів, але РФ не поспішає. Колаж: Інформатор

Україна готова провести обмін колаборантами з Росією, якщо наших громадян буде звільнено з неволі. Але у Москві з цим питанням поки не поспішають. За рік роботи проєкту "Хочу к своим", в рамках якого в РФ відправляють зрадників за їхнім же бажанням, було обміняно лише одну людину.

Про це повідомляє пресслужба проєкту у Telegram. Там згадали, що про українських колаборантів почали публічно згадувати депутати російської держдуми.

Так, перед перемовинами Києва та Москви у Стамбулі один зі російських депутатів передав листа голові делегації Володимиру Мединському з проханням "взяти до уваги драматичну ситуацію" з проросійськими "політичними в'язнями в Україні". Йдеться про зрадників, які працювали на російських окупантів та відбувають за це покарання. Цей же депутат назвав такі вироки "репресіями".

"Україна не лише не вдається до жодних репресій щодо засуджених за державну зраду, але й робить все, щоб дати їм можливість виїхати до Росії за умови повернення українців з ворожої неволі", - йдеться у повідомленні.

На сайті "Хочу к своим" показані профілі колаборантів, які дали згоду на публікацію персональних даних та готові виїхати до Росії. Втім, станом на 22 травня в рамках проєкту до РФ виїхав лише один зрадник.

"Державний проєкт "Хочу к своим" вчергове пропонує представникам російської влади організувати виїзд до Росії засуджених агентів, які безпосередньо працювали на неї, за умови повернення українців з російської неволі. Кожен із них добровільно заявив про бажання виїхати до росії й відверто називає росіян “своїми”. Та “свої” - їх не поспішають забирати", - додали у пресслужбі.

Що таке Хочу к своим

Проєкт "Хочу к своим" засновано Головним управління розвідки Міноборони та Службою безпеки України (СБУ). Його метою є оприлюднення за добровільною згодою інформації про колаборантів, які співпрацювали чи допомагали ворогу та хочуть виїхати до Росії за умови повернення українців з російської неволі. Станом на 30 квітня вже 300 колаборантів висловили відповідне бажання.

Домовленість про обмін

Домовленість про звільнення по 1000 полонених з обох сторін досягнули під час перших з 2022 року прямих переговорів між Києвом і Москвою, що пройшли за посередництва Туреччини 16 травня. Саме Анкара запропонувала цю формулу, коли перемовини зайшли в глухий кут.

Згодом міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив домовленість, підкресливши, що обмін може відбутися "найближчим часом", однак дату не розкривають з міркувань безпеки. Також Інформатор писав, що переговори України та РФ у Стамбулі 16 травня тривали близько двох годин. Вірогідніше за все, обговорення припинилося, коли росіяни озвучили вимогу - вивести українські війська з міст Запоріжжя та Херсон, які РФ не контролює. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube