“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Це дозволить Україні запобігти насильству над жінками, захистити постраждалих, притягнути до відповідальності винних.
Україна цього року ухвалить Стамбульську конвенцію для боротьби з домашнім насильством. Це дозволить захистити постраждалих та притягти до відповідальності винних.
Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявила Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, передає Інформатор. .
"Ми зробили кілька важливих речей, що наближають нас до ратифікації, і продовжимо цю роботу 2022 року", - сказала Стефанишина.
Вона уточнила, що вже сформували застереження до Конвенції, з якими подаватиметься документ на ратифікацію.
"Вони припускають, що положення конвенції жодним чином не впливають на положення Конституції України, що Конвенція не стосується будь-яких питань ґендерної ідеології чи ідентичності", - зазначила Стефанишина.
За її словами, генеральний секретар Ради Європи надіслала їй листа, де роз'яснила зміст Конвенції.
"У цьому листі підтверджується, що Конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності, що стосується виключно захисту осіб, які страждають від домашнього насильства, вона дає додаткові інструменти міжнародного співробітництва та захисту наших громадян, за кордоном. Це дозволить Україні стати об'єктом загальноєвропейського моніторингу", - додала Стефанишина.
Віце-прем'єр заявила, що відповідний законопроект буде внесено до парламенту.
"Для ратифікації потрібно обрати правильний час. Ми на початку 2022 року сконцентруємось на комунікаційній кампанії, роботі з депутатським корпусом для подальшого внесення законопроекту до парламенту", - сказала Стефанишина.
На уточнююче питання, вона відповіла, що Стамбульську конвенцію приймуть уже цього року.
Зазначимо, Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи проти насильства над жінками та в сім'ї. Відкрита для підписання з 11 травня 2011 року у Стамбулі, Туреччина. Підписано 46 країнами та Європейським союзом. Згідно з дослідженнями, 67% жінок в Україні зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку партнера чи інших осіб, починаючи з 15-річного віку. Найчастіше винуватцями насильства є статеві партнери.
Нагадаємо, у Молдові ратифікували Стамбульську конвенцію. Крім того, в Україні з'явився додаток для захисту жінок та дітей від насильства.
Також Інформатор писав, як діяти, якщо ви постраждали від домашнього чи гендерного насильства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .