Україна поверне шістьох дітей з росії за посередництва Катару - Reuters

Читать на русском

Після візиту прем'єр-міністра Катару шейха Мухаммеда бін Абдулрахмана Аль Тані до України, влада країни вирішила сприяти українців у поверненні дітлахів додому

Читать на русском
Діти, шейх Мухаммед бін Абдулрахман Аль Тані
Росія поверне українських дітлахів додому в Україну

Після візиту прем'єр-міністра Катару шейха Мухаммеда бін Абдулрахмана Аль Тані до України, влада країни вирішила сприяти українців у поверненні дітлахів додому

З росії до України повернеться шість дітей за посередництва Катару. Це вже вдруге з жовтня місяця, коли ця країна допомагає Україні у питанні повернення викраденої росією малечі додому. Катарські дипломати супроводжували одну дитину до посольства у Москві, а потім переправили усіх їх до України.

Про це повідомляє видання Reuters. Зазначається, що діти вже їдуть до України через Москву.

За даними джерел ЗМІ, раніше діти жили у родичів у росії, або на безпосередньо самій території країни-агресорки. Це вже вдруге, коли Катар підтримав українців з поверненням дітей. Останній раз, коли країна вирішила допомогти був у жовтні, коли до України з території рф вдало виїхали четверо дітлахів.

Переговори про передачу юних українців ведуться з квітня 2023 року. Влада Катару виступила посередником з рф у питанні повернення дітей найближчим родичам після того, як Україну відвідав прем'єр-міністр країни шейх Мухаммед бін Абдулрахман Аль Тані до України у липні 2023 року.

"Процес включав отримання згоди сімей, ідентифікацію неповнолітніх та перевірку ідентифікаційної інформації, координацію з гуманітарними організаціями, а також логістичні заходи", - заявив анонімний катарський чиновник.

Скільки дітей викрала рф

З початку повномасштабного вторгнення і до 5 грудня 2023 року, за даними сервісу Діти війни, було повідомлено, що російські окупанти депортували чи примусово перемістили 19546 дітей з яких 387 вдалось повернути до України. Попри це, через бойові дії 512 дітлахів загинуло, 1152 поранені, 2236 зниклі, 21120 знайдені. Окрім того, 13 дітей постраждало від сексуального насилля, яке здійснили російські загарбники. 

Повернення дітей

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявляв, що Україна повернула у жовтні трьох хлопчиків та дівчину, яких під час повномасштабного вторгнення незаконно депортували росіяни. Хлопцям було по шість, три та дев'ять, а дівчинці - 17 років. Це сталось в рамках  плану президента України Bring Kids Back UA. 

"Ми повертаємо додому чотирьох українських дітей, які раніше були незаконно депортовані росією", - зазначив посадовець. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.