Україна не платитиме росії за музику: деталі судового процесу

Читать на русском

Верховний суд призначив рішення на користь української радіостанції Хіт FM дійсним

Читать на русском
Хіт FM, суддя
Україна більше не платитиме рф за музику. Фото: Хіт FM

Верховний суд призначив рішення на користь української радіостанції Хіт FM дійсним

Україна більше не платитиме росії за музику. Верховний суд України визнав недійсною угоду між українським підприємством "Світова музика" і російським правовласником ТОВ "ОЛЛ Мюзік Паблішинг". Це дає підставу припинити платити росіянам роялті та платежів за авторські права до рф. 

Про це йдеться у повідомленні судового реєстру. Росіяни з ТОВ "ОЛЛ Мюзік Паблішинг" казали, що вони є власниками музичних творів артистів, музика яких грає в Україні. У тому числі вони мали музичний каталог американської компанії з володіння прав на музику Kobalt Music. Вони все робилось через компанію "Світова музика", яка зареєстрована в Україні, як українська. 

Судова справа розпочалась з того, що ТОВ "Телерадіокомпанія "Медіа Маркет" (українська радіостанція Хіт FM) подала позов до Господарського суду міста Києва про визнання договору про передачу авторських прав компанії з рф недійсним. Тоді судді стали на сторону росіян та відмовили в позові українській компанії. Також за його рішенням було стягнути з українців 15 000 грн за професійну правничу допомогу.

Тоді юристи українського радіомовника звернулись до Північного апеляційного господарського суду апеляційного суду. Він скасував рішення київського Господарського суду та ухвалив нове рішення. Саме за цим рішенням визнається, що більше українці не мають платити грошей в росію за те, що музика різних артистів грає в Україні.

Також цікавий аргумент суду, чому він став на бік української компанії. Виявилось, що в позові сторони використовують слово "територія" і воно було зазначено у двох різних значеннях. Суд визнав, що територія України за словами російської компанії - це територія країн СНД і тому вона, за її думкою, має право володіння правами. ПП "Світова Музика", яка контролюється російською фірмою не спростовує той факт, що Україна не належить до країн СНД. Відтак, наявність прав у ТОВ "ОЛЛ Мьюзик Паблішинг" майнових авторських прав на музичні твори на території СНД не надає йому прав будь-яким чином розпоряджатися такими правами на території України. 

Верховний суд України відмовив підприємству "Світова музика" в оскарженні постанови Північного апеляційного господарського суду. Українська радіостанція Хіт FM фактично зупинила спробу цих двох підприємств стягувати кошти з вітчизняних радіомовників на користь російської компанії. 

Інші резонансі справи по російській музиці в Україні

В Україні дедалі частіше набувають розголосу справи, які стосуються музики. У серпні суд оштрафував на 51 грн 20-річного одесита Лук'яна Зайцева, який разом із друзями у Львові в машині слухали пісні російського виконавця Григорія Лепса. Це рішення постановив Галицький районний суд міста Львова. 

Окрім того, Галицький районний суд також покарав за дрібне хуліганство неповнолітнього одесита Олександра, який виконував пісню російського музиканта Віктора Цоя. Відомість йому принесла суперечка з народною депутаткою Наталією Піпою. У цьому випадку суд обмежився попередженням. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.