У YASNO пояснили, чому не у всіх будинках вимикають світло під час відключень

Читать на русском

Постачальники стежать за справедливим розподілом електрики

Читать на русском
У YASNO пояснили, чому не у всіх будинках вимикають світло під час відключень
Ілюстративне фото

Постачальники стежать за справедливим розподілом електрики

Попри доволі сильні морози, у жителів Києва залишаються графіки відключення світла.

Про це заявив гендиректор компанії-постачальника електроенергії "Yasno" Сергій Коваленко.

"Останнім часом (особливо після того, як у Києві збільшили обсяги споживання) часто бачу питання, чому під час темно-сірих слотів у графіках відключаються не всі будинки, що є в одній групі. Хоча раніше всі відключалися разом. Тут відповідь проста. Іноді обмеження від "Укренерго" можуть бути такими, що всю групу відключати і не потрібно", - розповів Коваленко.

За словами гендиректора, постачальники стежать за справедливим розподілом електрики.

"Це означає, що якщо сьогодні були відключені 1-5 підгрупи, то завтра за умов таких же обмежень - 5-10 підгрупи. І навпаки", - зазначив він.

Що відомо про ситуацію в енергосистемі України

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БПЛА. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, на кількох енергоблоках АЕС завершились ремонти. Крім того, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.