«Китай та Європа мають виконувати свої міжнародні зобов’язання та спільно протидіяти однобічним проявам цькування»
«Я написав пісню “Лютий не минає” на початку цього року. Та вона — про інший, той самий для нас усіх лютий. Можливо, в цій пісні кожен знайде щось своє. Створюючи її, з тихою радістю думав про те, що маю близьких людей, які допомагають у найсумніші, найтемніші дні долати усі виклики».
Процес обміну полоненими між Україною і ОРДЛО може бути розблокований
У Тристоронньої контактній групі розповіли, що процес обміну полоненими між Україною і ОРДЛО може бути розблоковано. Сторони вже зробили перший крок, хоча домовленості щодо обміну ще немає.
Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила Тетяна Іванова, член української делегації на переговорах ТКГ, - передає Інформатор .
"Шанс є завжди, тим більше, що я бачу перші ластівки розблокування процесу обміну. Це перший крок - обмін списками. Дуже довго ми не могли наблизитися до цього кроку, оскільки представники ОРДЛО в ТКГ кожен раз, коли доходила розмова до обміну списками, посилалися на так звану процесуальну очистку. Нарешті цей крок здійснений, і для мене це перша ластівка для розблокування процесу", - розповіла Іванова.
Також вона додала, що в Україні наразі триває процесуальне очищення можливих учасників обміну. При цьому Іванова не знає точної кількості полонених.
"Я знаю також зі слів спікера ТКГ, що мова йде щодо від 90 до 100 осіб. Загальна кількість (полонених - ред.) 260-270 осіб, проте в цій кількості є люди, щодо яких не встановлено їхнє місцезнаходження", - зазначила Іванова .
Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данилов не виключає, що Віктора Медведчука можуть обміняти на українців, ув'язнених в російських в'язницях.Таке можливо в разі засудження Медведчука.
Також Інформатор писав, що Україна просить повернути понад 90 людей під час наступного обміну полоненими, але поки перспектив такого обміну немає.