У ТЦК прокоментували відео затримання і побиття чоловіка у Львові: розпочата перевірка

Читать на русском

В обласному військкоматі на Львівщині уточнюють, що за результатами перевірки буде надано правову оцінку та вжито відповідних заходів.

Читать на русском
У Львові хлопцеві вдалося вирватися з рук представників ТЦК завдяки втручанню свідків
Представники ТЦК намагалися силоміць "упакувати" хлопця у Львові

В обласному військкоматі на Львівщині уточнюють, що за результатами перевірки буде надано правову оцінку та вжито відповідних заходів.

У львівському обласному воєнкомі пообіцяли провести службову перевірку після того, як у соцмережах з'явилося відео жорстокого затримання хлопця на вулиці Львова у вечірній час. Мова про відеозапис того, як представники ТЦК підходять до хлопця, що стояв на зупинці громадського транспорту. Вони намагалися його силою увезти з собою. Якби не свідки цієї події, хлопцеві не вдалося б вирватися.

Про це повідомляє пресцентр Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Facebook. Тут уточнюють, що за результатами перевірки буде надано правову оцінку та вжито відповідних заходів.

"У мережі поширюється інформація, що вказує на нібито неправомірні дії представників ТЦК та СП. За цим фактом керівництвом Львівського обласного ТЦК та СП призначено службову перевірку", - сказано в повідомленні.

Нижче публікуємо відео, яке викликало обурення суспільства. Четверо чоловіків у формі силоміць намагаються затримати хлопця. Той пручається і хоче від них втекти.

Разом з цим військовозобов'язаним громадянам віком від 18 до 60 років нагадують, що на час дії воєнного стану вони повинні постійно мати при собі документи, що посвідчують особу та військово-облікові документи. Та за вимогою надавати їх для перевірки уповноваженим особам спільних патрулів.

Відповідь Львівського ТЦК на жорстоке затримання хлопців на вулиці. Скріншот: Facebook
Відповідь Львівського ТЦК на жорстоке затримання хлопців на вулиці. Скріншот: Facebook

Насилля та спроби затримання представників ТЦК: як реагувати

В Україні представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доволі часто порушують права людини. Трапляються випадки, коли військовозобов’язаним вручають повістки прямо на вулиці або намагаються примусово доправити чоловіків до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) або ж "уточнення даних".

Якщо вас примусово "закрили" в ТЦК, не намагайтеся сперечатися або битися з озброєними людьми. Це може бути небезпечно для вашого життя.

Адвокати нагадують, що військові не мають права перевіряти документи на вулиці, тож поряд із ними завжди мають бути поліцейські. Військовозобов'язана особа, яку примусово відвезли до ТЦК, має право:

  • дізнатись про підстави затримання та утримання в ТЦК (в письмовому вигляді),
  • звернутись до поліцейських (викликати поліцію) із вимогою захистити власні права та розібратись у ситуації,
  • вимагати надання безоплатного адвоката. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.