У Сумах та Кривому Розі частково немає тепла та газу - яка ситуація зі світлом в Україні станом на 13 березня

На поточну добу прогнозується імпорт та експорт електроенергії

Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світлом в Україні станом на 13 березня

Через обстріли споживачі у Сумах та Кривому Розі частково без тепла та газу. Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає. Графіки відключень світла не застосовуються. Про це 13 березня повідомили у Міненерго.

Погіршення погодних умов вплинуло на зростання споживання електроенергії. За попередню добу було спожито на понад 8% більше, ніж напередодні.

"Водночас електроенергії, яку виробляють українські станції, достатньо для покриття потреб споживачів. Попри вихід в аварійні короткострокові ремонти двох блоків ТЕС, у резерві – 7 одиниць генеруючого обладнання теплоелектростанцій, які залучать у разі потреби. Ситуація контрольована, система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", - розповіли у Міненерго. 

У Кривому Розі після ракетного удару відключено від газопостачання 430 споживачів газу у багатоповерхівках. У Сумах після дронової атаки без теплопостачання лишаються 16 багатоквартирних будинків.

У Хмельницькій області через негоду знеструмлено понад 3,5 тисячі споживачів у 14 населених пунктах. На Київщині через складні метеоумови без світла залишилися 8 населених пунктів. Тривають відновлювальні роботи. На одній із шахт у Донецькій області від отриманих травм на виробництві загинув 53-річний працівник.

На підстанції НЕК "Укренерго" в Одеській області сталося технологічне порушення, що супроводжувалося займанням обладнання. У результаті знеструмилися власні потреби підстанції. Загоряння ліквідовано, знеструмлених споживачів не було. Роботу підстанції та повітряних ліній відновлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,53 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 3 112 МВт-год. Також передбачається експорт – до 6 086 МВт-год.

Україна збільшує обсяги експорту електроенергії

Україна нарощує обсяги експорту електроенергії. Якщо у лютому країна продала сусідам 64 тисячі МВт-год електроенергії, то лише за 6 днів березня – 57 тисяч МВт-год. Окрім цього, за потреби надлишки електроенергії передавалися як аварійна допомога сусідній Польщі. Це стало можливим завдяки наймасштабнішій в історії України ремонтній кампанії на об’єктах енергетики, під час якої до енергосистеми додали 3 ГВт генерувальних потужностей. Таку думку озвучила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

"За понад 120 днів опалювального сезону ми лише 8 разів зверталася по так звану аварійну допомогу, коли екстрено отримували електроенергію від країн-сусідів. Водночас 12 разів ми надавали таку допомогу", – сказала Гринчук, коментуючи інформацію про обсяги аварійної допомоги між країнами.

Завдяки збільшенню потужностей генерації в енергосистемі фіксується профіцит електроенергії. Це дає змогу наростити обсяги експорту - наразі країна передає електроенергію до 5 країн. Також завдяки профіциту АТ "НАЕК "Енергоатом"на 5 діб раніше запланованого строку вивело у плановий ремонт один з блоків АЕС.

Розглянемо інцидент, що стався під час візиту президента Зеленського до Одеси, коли ворожа ракета влучила в порт, де перебував глава держави. Чи це випадковість, чи можлива спроба замаху на президента України? Для докладнішого розгляду цієї ситуації ми звернемося до політичного блогера Ігоря Добжанського, який проаналізує можливі зв'язки між інцидентом та діяльністю росії в Одесі. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube