Ракети JASSM дозволяють Україні завдавати ударів на відстань близько 300 км вглиб Росії
США близькі до угоди про передачу Україні крилатих ракет великої дальності, які здатні завдавати ударів углиб території Росії. Проте Києву доведеться чекати кілька місяців, поки у Вашингтоні розв'язуватимуть технічні питання перед початком постачання, повідомили американські посадовці. Водночас якщо угода відбудеться - у зоні ураження опиняться 30 російських авіабаз.
Про те, що США схиляються до нової угоди про передачу Києву далекобійних ракет пише Reuters. Очікується, що включення Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM) у новий пакет озброєння буде оголошено уже цієї осені, заявили три джерела. Проте остаточне рішення ще не прийнято. Джерела побажали залишитися анонімними, оскільки не мають дозволу обговорювати це питання публічно.
Передача JASSM Україні може суттєво змінити стратегічний ландшафт конфлікту, поставивши більшу частину території Росії у радіус дії потужних високоточних боєприпасів. Це є важливим питанням для адміністрації Байдена, зазначили посадовці.
Військові аналітики вказують, що впровадження JASSM – ракет, які є малопомітними для радарів і мають дальність більшу за більшість ракет, наявних нині у розпорядженні України – може змусити Росію відсунути свої бази забезпечення та склади боєприпасів на сотні миль. Це серйозно ускладнить можливості Росії для підтримки своїх наступальних операцій і, можливо, надасть Україні стратегічну перевагу.
Запуск ракет із районів поблизу північного кордону України з Росією може дозволити уражати військові об’єкти на території таких російських міст, як Воронеж і Брянськ. На півдні, удари поблизу лінії фронту можуть дістати до авіабаз або військово-морських об’єктів у Криму.
Ракети JASSM дозволяють Україні завдавати ударів на відстань близько 300 км вглиб Росії, зокрема по щонайменше 30 авіабазах, деякі з яких використовувалися Росією для атак.
Кожна ракета JASSM оснащена великою боєголовкою вагою 1000 фунтів. Водночас, на відміну від ракет Storm Shadow і SCALP, які вже надали Україні Велика Британія та Франція, JASSM не створені спеціально для проникнення в укріплені бункери. Вартість найновіших версій становить близько $1 мільйона за одиницю.
Ракети JASSM спрямовуються до цілі за допомогою сигналів глобальної навігаційної системи (GPS) і інерціальної навігаційної системи. У момент наближення до цілі інфрачервоний пошуковий пристрій допомагає ракеті точно спрямуватися до точки ураження з точністю близько 3 метрів.
Попри те, що старіші моделі можуть бути менш стійкими до електронної війни, інфрачервоний шукач допомагає їм знайти ціль навіть у умовах сильного радіоелектронного придушення, зазначив Джордж Вільям Герберт з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї (Каліфорнія).
"Ці ракети досить малопомітні, хоч і не повністю оптимізовані для максимальної стелс-технології. Кілька років тому їх використовували для ударів по Сирії після хімічних атак, і російські системи ППО не змогли збити значну кількість цих ракет, можливо, навіть жодної. Я очікую, що ретельно сплановані траєкторії польоту дозволять JASSM бути ефективними майже в будь-якій точці зони бойових дій", — сказав Герберт.
Очільник МЗС Франції Жан-Ноель Барро підтвердив, що Україна може застосовувати французькі ракети для ударів вглиб РФ. Він наголосив, що безпека Європи залежить від допомоги Україні, і закликав Захід посилити оборонні зусилля. При цьому ЗСУ можуть робити це виключно "в цілях самооборони", наголосив міністр закордонних справ Франції.
Внаслідок атаки сил оборони України 20 листопада з використанням ракет Storm Shadow по підземному командному пункту окупантів у Курській області Росії загинуло 18 військовослужбовців РФ. Ще 33 отримали поранення різного ступеня важкості. Серед поранених є троє військовослужбовців КНДР, пише український портал Defense Express.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.